Gala Plebiscytu Sportowiec Roku 2016 ZDJĘCIA+WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni
Tomasz Kuczyński

Gala Plebiscytu Sportowiec Roku 2016 ZDJĘCIA+WIDEO

Tomasz Kuczyński

Ponad 300 osób brało udział w gali podsumowującej Plebiscyt DZ i Polskie Radio Katowice Sportowiec 2016 Roku w hali AWF Katowice. Poznajcie nazwiska naszych najlepszych sportowców, zobaczcie ZDJĘCIA!

Sportowcem Roku województwa śląskiego wybranym przez Kapitułę Plebiscytu została Marta Puda, zawodniczka TMS Sosnowiec – uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio. Wraz z koleżankami z reprezentacji zajęła szóste miejsce w turnieju drużynowym szablistek.

CZYTAJCIE TEŻ:
Wyniki plebiscytu

– Jestem bardzo zaskoczona, ale nie ukrywam, że jest to bardzo miłe zaskoczenie i chciałabym takich częściej. W naszym regionie i w całej Polsce piłka nożna jest najbardziej popularną dyscypliną, dlatego fajnie, że sporty troszeczkę niszowe też są wyróżnianie. To w sumie podwójne wyróżnienie – nie kryła urodziwa zawodniczka.

Trenerem Roku 2016 Kapituła wybrała Iwonę Krupę, której podopieczną jest biegaczka Ewa Swoboda, halowa rekordzistka świata juniorek na 60 m, uczestniczka igrzysk w Rio. W minionym roku reprezentowały UKS Czwórka Żory, a obecnie AWF Katowice.
Tytuł Drużyny Roku wybranej przez Kapitułę przypadł hokeistom GKS-u Tychy, którzy jako pierwszy polski zespół zagrali w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego, zajmując 3. miejce. GKS jest wicemistrzem kraju, a na koniec minionego roku zdobył Puchar Polski.

W głosowaniu Czytelników pierwsze miejsce w kategorii Sportowiec Roku 2016 zajęła Monika Soćko z Hetmana Katowice. Szachową arcymistrzyni była członkiem drużyny polskich szachistek, które wywalczyły historyczny, srebrny medal 42. Olimpiady Szachowej w Baku. Soćko dostała 27.987 głosów.

– Jestem niezmiernie szczęśliwa z tej wygranej – mówiła Soćko, która była już myślami przy czwartkowej podróży do... Teheranu. – W Iranie odbędą się mistrzostwa świata kobiet. Lecę tam jako jedyna z Polski. Trochę się obawiam tego wyjazdu. To egzotyczny kraj, w którym jeszcze nigdy nie byłam. Trochę to dziwne, że MŚ kobiet są organizowane właśnie tam.

Trenerem Roku 2016 za sprawą 9378 głosów Czytelników został Bartosz Mizia prowadzący piłkarzy A-klasowego Górnika Sosnowiec.

Drużyną Roku 2016 Czytelników został MCKiS Tytan Jaworzno (14.281 głosów), zespół armwrestlingu, czyli siłowania na rękę, który jest mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski.

Młodzieżowym Sportowcem Roku 2016 biorący udział w głosowaniu wybrali kierowcę gokartów z Dąbrowy Górniczej Igora Drożyńskiego – zgromadził aż 62.094 głosy! Młodzieżową Drużyną Roku jest Śląski Klub Karate Goliat – 20.282 głosy, a Animatorem Sportu Młodzieżowego Roku został Damian Hnida, trener Żeńskim Klubie Koszykarskim Olimpia Wodzisław Śląski – 9285. Laureaci trzech pierwszych miejsc poszczególnych kategorii oraz wybrańcy Kapituły otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów Plebiscytu.

Sportowcy, którzy znają życie jak nikt. I kule, które dziwią w domu - [CZYTAJ KOMENTARZ MARKA TWAROGA]

Tomasz Kuczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.