(d)

Gigantyczne konstrukcje stalowe z Promostalu podbijają Europę. Firma zatrudnia i inwestuje w ludzi

Prefabrykacja i montaż konstrukcji stalowej platform, wsporników rurociągów, montaż krat pomostowych FRP i stalowych (ok. 231 t)w miejscowości Stenungsund Fot. Promostal Prefabrykacja i montaż konstrukcji stalowej platform, wsporników rurociągów, montaż krat pomostowych FRP i stalowych (ok. 231 t)
w miejscowości Stenungsund w Szwecji
(d)

Promostal nie ogranicza się do produkcji konstrukcji stalowych. Zajmuje się kompleksowym wykonaniem obiektów przemysłowych, handlowych i biurowych o konstrukcji stalowej. Firma poszukuje pracowników do produkcji i do biura.

Rozmowa z Kamilą Jakoniuk, prokurentem, specjalistą ds. realizacji kontraktów w Promostalu

Spółka Promostal od 2008 r. działa w branży konstrukcji stalowych. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w Polsce oraz w krajach UE (również poza UE – montaże w Norwegii, dostawy do Rosji). Jaki jest zakres działalności firmy?

– Promostal jest specjalistyczną firmą stalowo-budowlaną zajmującą się produkcją i montażem konstrukcji stalowych. Posiadamy też własny dział projektowania. Produkcja odbywa się w naszej wytwórni zlokalizowanej w Czarnej Białostockiej, konstrukcje dostarczamy klientom z wielu krajów europejskich. Montaże realizujemy w kraju oraz za granicą, głównie w krajach skandynawskich. Wykonujemy obiekty inżynieryjne (mosty, kładki), przemysłowe, handlowe i biurowe o konstrukcji stalowej, jak również konstrukcje stalowe pod technologie. Inwestycje w nowe maszyny pozwalają na poszerzanie naszych możliwości. W ostatnim czasie zakupiliśmy zrobotyzowane stanowisko spawalnicze, podejmujemy się więc również zleceń na produkcję wielkoseryjną elementów spawanych. W perspektywie następnych dwóch lat planujemy rozbudowę naszego zakładu i poszerzenie oferty o nowy produkt – tj. o zbiorniki kriogeniczne do magazynowania gazów.

Promostal jest znany z wysokiej jakości oferowanych wyrobów i świadczonych usług…

– Klienci, szczególnie zagraniczni, doceniają nas za profesjonalizm, wysoką jakość oferowanych wyrobów i świadczonych usług w połączeniu z rozsądną ceną. Dodatkowo oferowane wsparcie doświadczonych w branży inżynierów to istotna wartość dodana do prowadzonych przez nas projektów. To właśnie te cechy pozwoliły na wyrobienie marki Promostal, która jest rozpoznawana w naszej branży, a usatysfakcjonowani klienci wracają do nas z kolejnymi kontraktami.

Jakie posiadane certyfikaty (wydane przez akredytowane, cieszące się powszechnym zaufaniem instytucje) potwierdzają spełnianie przez firmę najwyższych norm?

– Posiadamy certyfikat wdrożenia i stosowania pełnych wymagań jakości w spawalnictwie w zakresie normy PN-EN ISO 3834; certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji według normy PN-EN 1090, uprawniający do wykonywania konstrukcji stalowych w najwyższej klasie wykonania EXC4; certyfikat wdrożenia i stosowania systemu zarządzania jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001. Ponadto nasz norweski oddział posiada certyfikat Sentral Godkjenning, przyznany przez Norweski Urząd ds. Budownictwa – najwyższej, III klasy na montaż i projektowanie konstrukcji stalowych oraz klasy II na montaż fasad i szkła. Znajdujemy się również w norweskim rejestrze StartBank. Jesteśmy kwalifikowanym dostawcą konstrukcji stalowych na rynek niemiecki. Stosujemy także zaakceptowane przez TÜV Rheinland i UDT technologie spawania.

Firma jest znana z tego, że zatrudnia wykwalifikowaną kadrę. Wraz z ciągłym rozwojem, planujecie zatrudnienie nowych osób. Na jakie stanowiska potrzebujecie pracowników?

– Poszukujemy pracowników działu produkcji – spawaczy, monterów, ślusarzy, malarzy, śruciarzy. Do biura poszukujemy inżynierów – technologów oraz kierowników projektu. Miejsce pracy to nasz zakład w Czarnej Białostockiej, a dla chętnych również wyjazdy na montaże w kraju i za granicą.

Jakie kwalifikacje powinni posiadać zainteresowani pracą w Promostalu?

– Powinni być przede wszystkim chętni do pracy, zaangażowani i otwarci, gotowi na nowe wyzwania. Na wyspecjalizowane stanowiska niezbędne są oczywiście stosowane uprawnienia lub wiedza – np. uprawnienia spawacza, znajomość rysunku technicznego. Jesteśmy otwarci również na absolwentów studiów wyższych – inżynierów chcących zdobyć doświadczenie i poszerzać swoją wiedzę.

Co oferujecie pracownikom?

– Oferujemy stabilne zatrudnienie w firmie o ustabilizowanej pozycji, możliwość rozwoju i doskonalenia zawodowego, szkolenia branżowe, pracę w dynamicznym zespole, godziwe warunki socjalne i atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do umiejętności i doświadczenia. Chętni pracownicy mają możliwość wyjazdu na montaże w kraju i za granicą.

Kapitałem w Promostalu są ludzie. Firma inwestuje w ludzi i ich wiedzę. Dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracy i wpajania pracownikom bezpiecznych zasad pracy…

– Dużą wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa pracy, zarówno w wytwórni, jak i na montażach. To integralna część zarządzania naszą firmą. Głównym celem działań w tym zakresie jest zapobieganie wypadkom przy pracy. Działania te pociągają za sobą liczne inwestycje – w sprzęt, ubrania robocze, szkolenia. Nasi pracownicy mają niezbędne szkolenia i uprawnienia wymagane ze względu na charakter i miejsce wykonywanej pracy. Na montażach bezpieczeństwo i higiena pracy to priorytet i tak tę kwestię widzą nasi kontrahenci, zwłaszcza ci zagraniczni. Drobne uchybienie może skutkować dotkliwymi karami, a nawet koniecznością opuszczenia budowy. Dlatego nasze zespoły montażowe pracują zgodnie z przepisami BHP, ale także surowymi wymaganiami klienta, a nadzór oraz kadra zarządzająca wpajają im i egzekwują odpowiednie zasady postępowania. Gdy nowy pracownik dołącza do tak zorganizowanego zespołu, łatwo adaptuje się do panujących zasad.

(d)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.