(d)

Gigantyczne konstrukcje stalowe z Promostalu podbijają Europę. Firma zatrudnia i inwestuje w ludzi

Prefabrykacja i montaż konstrukcji stalowej platform, wsporników rurociągów, montaż krat pomostowych FRP i stalowych (ok. 231 t)w miejscowości Stenungsund Fot. Promostal Prefabrykacja i montaż konstrukcji stalowej platform, wsporników rurociągów, montaż krat pomostowych FRP i stalowych (ok. 231 t)
w miejscowości Stenungsund w Szwecji
(d)

Promostal nie ogranicza się do produkcji konstrukcji stalowych. Zajmuje się kompleksowym wykonaniem obiektów przemysłowych, handlowych i biurowych o konstrukcji stalowej. Firma poszukuje pracowników do produkcji i do biura.

Rozmowa z Kamilą Jakoniuk, prokurentem, specjalistą ds. realizacji kontraktów w Promostalu

Spółka Promostal od 2008 r. działa w branży konstrukcji stalowych. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w Polsce oraz w krajach UE (również poza UE – montaże w Norwegii, dostawy do Rosji). Jaki jest zakres działalności firmy?

– Promostal jest specjalistyczną firmą stalowo-budowlaną zajmującą się produkcją i montażem konstrukcji stalowych. Posiadamy też własny dział projektowania. Produkcja odbywa się w naszej wytwórni zlokalizowanej w Czarnej Białostockiej, konstrukcje dostarczamy klientom z wielu krajów europejskich. Montaże realizujemy w kraju oraz za granicą, głównie w krajach skandynawskich. Wykonujemy obiekty inżynieryjne (mosty, kładki), przemysłowe, handlowe i biurowe o konstrukcji stalowej, jak również konstrukcje stalowe pod technologie. Inwestycje w nowe maszyny pozwalają na poszerzanie naszych możliwości. W ostatnim czasie zakupiliśmy zrobotyzowane stanowisko spawalnicze, podejmujemy się więc również zleceń na produkcję wielkoseryjną elementów spawanych. W perspektywie następnych dwóch lat planujemy rozbudowę naszego zakładu i poszerzenie oferty o nowy produkt – tj. o zbiorniki kriogeniczne do magazynowania gazów.

Promostal jest znany z wysokiej jakości oferowanych wyrobów i świadczonych usług…

– Klienci, szczególnie zagraniczni, doceniają nas za profesjonalizm, wysoką jakość oferowanych wyrobów i świadczonych usług w połączeniu z rozsądną ceną. Dodatkowo oferowane wsparcie doświadczonych w branży inżynierów to istotna wartość dodana do prowadzonych przez nas projektów. To właśnie te cechy pozwoliły na wyrobienie marki Promostal, która jest rozpoznawana w naszej branży, a usatysfakcjonowani klienci wracają do nas z kolejnymi kontraktami.

Jakie posiadane certyfikaty (wydane przez akredytowane, cieszące się powszechnym zaufaniem instytucje) potwierdzają spełnianie przez firmę najwyższych norm?

– Posiadamy certyfikat wdrożenia i stosowania pełnych wymagań jakości w spawalnictwie w zakresie normy PN-EN ISO 3834; certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji według normy PN-EN 1090, uprawniający do wykonywania konstrukcji stalowych w najwyższej klasie wykonania EXC4; certyfikat wdrożenia i stosowania systemu zarządzania jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001. Ponadto nasz norweski oddział posiada certyfikat Sentral Godkjenning, przyznany przez Norweski Urząd ds. Budownictwa – najwyższej, III klasy na montaż i projektowanie konstrukcji stalowych oraz klasy II na montaż fasad i szkła. Znajdujemy się również w norweskim rejestrze StartBank. Jesteśmy kwalifikowanym dostawcą konstrukcji stalowych na rynek niemiecki. Stosujemy także zaakceptowane przez TÜV Rheinland i UDT technologie spawania.

Firma jest znana z tego, że zatrudnia wykwalifikowaną kadrę. Wraz z ciągłym rozwojem, planujecie zatrudnienie nowych osób. Na jakie stanowiska potrzebujecie pracowników?

– Poszukujemy pracowników działu produkcji – spawaczy, monterów, ślusarzy, malarzy, śruciarzy. Do biura poszukujemy inżynierów – technologów oraz kierowników projektu. Miejsce pracy to nasz zakład w Czarnej Białostockiej, a dla chętnych również wyjazdy na montaże w kraju i za granicą.

Jakie kwalifikacje powinni posiadać zainteresowani pracą w Promostalu?

– Powinni być przede wszystkim chętni do pracy, zaangażowani i otwarci, gotowi na nowe wyzwania. Na wyspecjalizowane stanowiska niezbędne są oczywiście stosowane uprawnienia lub wiedza – np. uprawnienia spawacza, znajomość rysunku technicznego. Jesteśmy otwarci również na absolwentów studiów wyższych – inżynierów chcących zdobyć doświadczenie i poszerzać swoją wiedzę.

Co oferujecie pracownikom?

– Oferujemy stabilne zatrudnienie w firmie o ustabilizowanej pozycji, możliwość rozwoju i doskonalenia zawodowego, szkolenia branżowe, pracę w dynamicznym zespole, godziwe warunki socjalne i atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do umiejętności i doświadczenia. Chętni pracownicy mają możliwość wyjazdu na montaże w kraju i za granicą.

Kapitałem w Promostalu są ludzie. Firma inwestuje w ludzi i ich wiedzę. Dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracy i wpajania pracownikom bezpiecznych zasad pracy…

– Dużą wagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa pracy, zarówno w wytwórni, jak i na montażach. To integralna część zarządzania naszą firmą. Głównym celem działań w tym zakresie jest zapobieganie wypadkom przy pracy. Działania te pociągają za sobą liczne inwestycje – w sprzęt, ubrania robocze, szkolenia. Nasi pracownicy mają niezbędne szkolenia i uprawnienia wymagane ze względu na charakter i miejsce wykonywanej pracy. Na montażach bezpieczeństwo i higiena pracy to priorytet i tak tę kwestię widzą nasi kontrahenci, zwłaszcza ci zagraniczni. Drobne uchybienie może skutkować dotkliwymi karami, a nawet koniecznością opuszczenia budowy. Dlatego nasze zespoły montażowe pracują zgodnie z przepisami BHP, ale także surowymi wymaganiami klienta, a nadzór oraz kadra zarządzająca wpajają im i egzekwują odpowiednie zasady postępowania. Gdy nowy pracownik dołącza do tak zorganizowanego zespołu, łatwo adaptuje się do panujących zasad.

(d)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.