Andrzej Matys

Gminy zadbają o rozwój turystyki i dziedzictwo

- To są bardzo ważne inwestycje dla zachowania dziedzictwa pogranicza - mówił Adam Hamryszczak z Ministerstwa Rozwoju Fot. Archiwum - To są bardzo ważne inwestycje dla zachowania dziedzictwa pogranicza - mówił Adam Hamryszczak z Ministerstwa Rozwoju
Andrzej Matys

Drohiczyn, Sokółka i Szczuczyn zrealizują projekty transgraniczne, na które dostały ponad 23 mln zł. W środę ich władze podpisały umowy z Ministerstwem Rozwoju.

- Podpisujemy umowy na realizację trzech projektów, istotnych dla trzech gmin. To są bardzo ważne inwestycje, turystycznie i kulturowo, dla zachowania dziedzictwa pogranicza. Pierwsze takie umowy podpisaliśmy przed świętami w Rzeszowie, teraz w Białymstoku, a wkrótce będą także w Lublinie - mówił wiceminister Adam Hamryszczak. - Program będzie więc będzie wdrażany przez kolejne gminy i tym samym poprawi atrakcyjność inwestycyjną Polski Wschodniej.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.