Gorzów "w skrócie": kto robi takie piękne zdjęcia?

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Nowosielski
Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": kto robi takie piękne zdjęcia?

Jarosław Miłkowski

Gorzowianin Bartłomiej Nowosielski znalazł się w gronie finalistów prestiżowego konkursu Grand Press Photo. A co po za tym słychać w Gorzowie i okolicach?

Gorzów: Seniorze! Wiesz, jak nie dać się oszukać?
Jutro od 9 do 11 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla seniorów. Będą oni mogli dowiedzieć się m.in., jak nie dać się oszukać oraz na jakie elementy twarzy zwracać uwagę, aby później policjanci mogli sporządzić wiarygodny portret pamięciowy.

Gorzów: Nie zdziw się, widząc policjanta na rowerze
Po zimowej przerwie na ulicach miasta znów pojawili się policjanci na rowerach. Do dyspozycji funkcjonariusze mają cztery rowery.

Gorzów: Znów był w finale Grand Press Photo
Mowa o Bartłomieju Nowosielskim z magistratu. Rok temu awansował do finału zdjęciem zorzy polarnej. Teraz za zdjęcie z SP 5.

Gorzów: W której wsi najlepiej udają śpiewanie?
W ośrodku kultury odbył się Mini-Playback Show (konkurs na udawanie śpiewania). Wygrała Kłodawa przed Santocznem oraz Rybakowem.

Gorzów: Mateusz Wojtyś wygrał w Budowlance
Znamy wyniki tradycyjnego plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Budowlanki. Wygrał go Wojtyś, który uprawia motocross.

Deszczno: Nie chcecie pobiec w intencji trzeźwości?
Gmina organizuje 6. edycję Biegu Trzeźwości z Deszczna do Ciborza. Wystartuje on w sobotę o 8.30 sprzed Kotłowni Pomysłów w Maszewie. By jednak w nim wystartować, trzeba zdążyć z zapisaniem się do biegu do czwartku. Kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie gminy) należy wysłać na adres: [email protected].

Lubiszyn: Pani Irena z medalem od prezydenta RP
Irena Leśniewska, kierownik gminnego Urzędu Stanu Cywilnego, dostała medal za długoletnią służbę. Przyznał go prezydent Andrzej Duda.

Lubiszyn: Farma wiatrowa w Lubnie już działa
– Oddaliśmy do użytku nową farmę wiatrową o mocy 14,1 megawatów – informuje Agata Reed, rzecznik prasowy Enei. Farma Wiatrowa Baczyna (taka jest oficjalna nazwa) składa się z sześciu siłowni o mocy 2,35 MW i wież o wysokości 104 metry. Wyprodukuje ona 30 tys. megawatogodzin, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię 10 tys. gospodarstw.

Pszczew/Międzyrzecz: Jutro zajedzie bus 500 Plus
O 9 na rynku w Pszczewie oraz o 12 przed ratuszem w Międzyrzeczu – takie są plany na wtorek dla busa informacyjnego o programie Rodzina 500 plus, który jeździ po całym województwie.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.