Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": opóźni się remont ul. Walczaka

Gorzów "w skrócie": opóźni się remont ul. Walczaka Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Najwcześniej w połowie wakacji rozpoczną się dwa ważne remonty w mieście: przebudowa ul. Walczaka oraz modernizacja ul. Warszawskiej. A co poza tym słychać w mieście?

Kto w mieście uczy najlepiej
Prestiżowy magazyn edukacyjny „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych
liceów oraz techników. W tej pierwszej grupie najlepszą gorzowską szkołą jest II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Przemysłowej (zajmuje 41. miejsce w kraju, najwyższe z lubuskich szkół; I LO przy ul. Puszkina zajęło 134. lokatę). W drugiej grupie rankingowej najlepsze z Gorzowa okazało się Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektrycznych (44. pozycja w Polsce).

Opóźnią się remonty dwóch ważnych ulic
Najwcześniej w połowie wakacji rozpoczną się dwa ważne remonty w mieście: przebudowa ul. Walczaka (od Białego Kościółka do GLS-u) oraz remont ul. Warszawskiej (od 9 Muz do Cichońskiego). Powód? Na przetarg wpłynęło siedem ofert, które są sprawdzane i oceniane. Miasto ma jednak wątpliwości co do ofert i poprosiło startujących w przetargu o wyjaśnienia. Postępowanie przetargowe zostało więc przesunięte do połowy lipca.

Szykujcie się już na wakacyjne zajęcia
13 czerwca w Miejskim Ośrodku Sztuki ruszają zapisy na tegoroczną edycję warsztatów Wakacjoimaginacje. Dlaczego już o tym piszemy? Bo warsztaty co roku są oblegane. Wakacjoimaginacje od 27 czerwca do 1 lipca dla dzieci 10-12 lat,
4-8 lipca – dla maluchów (7-9 lat). Zapisy tylko osobiście w ośrodku przy ul. Pomorskiej 73.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.