Gorzów: zaraz rusza nabór do szkół średnich. Którą wybrać?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: zaraz rusza nabór do szkół średnich. Którą wybrać?

Tomasz Rusek

W szkołach średnich w Gorzowie na wrzesień przygotowano 1.670 miejsc. Będzie 66 klas. Połowę z nich wypełnią gorzowianie, a połowę nastolatki z innych gmin.

- Gdybyście mogły jeszcze raz wybrać szkołę, która by to była? - zapytaliśmy wczoraj na długiej przerwie uczennice z „Ronda”.
- Ponownie nasze 4 LO. To szkoła z dobrym klimatem, gdzie nauczyciele szanują uczniów, ciekawie przekazują wiedzę, a poziom nauczania jest wysoki - mówiły zgodnie Karolina, Ilona, Martyna i Patrycja. Chwaliły szkołę i zachęcały nastolatków z gimnazjów: wybierzcie Rondo!

Same zaraz z placówki przy ul. Kosynierów Gdyńskich znikną - szykują się już do matury. Jednak jeśli ktoś nie wierzy im na słowo, niech osobiście się przekona, jak tu jest: w sobotę liceum organizuje dzień otwarty. - Zapraszamy. W planie nie tylko zwiedzanie szkoły, ale też sporo atrakcji i konkursów - zapewniła wczoraj wicedyrektor Hanna Mickiewicz-Kędziora.

Nie tylko Lubuskie

Dni otwarte organizują teraz wszystkie szkoły średnie w mieście (szczegóły w ramce). Powodem jest zbliżający się nabór - startuje w maju. Miasto już jest na niego gotowe. W szkołach ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2016/2017 przygotowano w sumie 1.670 miejsc w 66 oddziałach.

Jak sprawdzić szkołę? Najlepiej skorzystać z zaproszenia na dzień otwarty!

Na pewno nie zapełnią ich sami gorzowianie. Przewidywany wskaźnik uczniów spoza Gorzowa to 47 proc., czyli w ławkach szkół średnich będzie około 785 pierwszaków z powiatu gorzowskiego i całej północy regionu.

Skąd dokładnie? Na pewno z podgorzowskich gmin, ale też z: Międzyrzecza, Skwierzyny, Witnicy, Kostrzyna, a nawet z woj. zachodniopomorskiego, bo w Gorzowie uczą się młodzi z Dębna, Myśliborza czy Barlinka.

Z duchem czasu

Także w sobotę dzień otwarty organizuje Zespół Szkół Elektrycznych. Szkoła na pewno pochwali się nowymi kierunkami: elektromechanikiem i monterem elektronikiem (uczniowie tego drugiego mają już zagwarantowane praktyki w zakładzie w strefie ekonomicznej).

Będzie też nabór m.in. do klasy technik energetyk oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. - Te dwa ostatnie mamy od roku. Idziemy z duchem czasu i kształcimy młodych w takich zawodach, jakich potrzebuje rynek - wyjaśnia dyr. Elektryka Stanisław Jodko.

Inne szkoły też mają bogatą ofertę. Dość powiedzieć, że można w Gorzowie zdobyć tytuł technika 27 specjalizacji! Są też klasy dwuzawodowe, a nawet wielozawodowe (w Budowlance i Odzieżówce).

Uwaga gimnazjaliści: nabór elektroniczny rusza 11 maja i jest dość skomplikowany. Jednak na stronie www.edu.gorzow.pl znajdziecie doskonałe wyjaśnienie procedury i wszystkich kolejnych kroków. Warto przejrzeć zasady, zanim wypełnicie podanie.

Od lewej: Karolina, Martyna, Patrycja i Ilona polecają wybrać 4 LO przy ul. Kosynierów Gdyńskich. - Niesamowity klimat, nauczyciele z pasją, a do tego
Tomasz Rusek Od lewej: Karolina, Martyna, Patrycja i Ilona polecają wybrać 4 LO przy ul. Kosynierów Gdyńskich. - Niesamowity klimat, nauczyciele z pasją, a do tego świetny poziom - wyliczyły wczoraj zalety szkoły.

Zajrzyj gdzie się da

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.