Grajewo. Marzenia o hali w końcu się urzeczywistnią

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Paszkowska
Katarzyna Paszkowska

Grajewo. Marzenia o hali w końcu się urzeczywistnią

Katarzyna Paszkowska

Na przygotowanie dokumentacji przeznaczono 80 tys. zł.

Batalia o budowę drugiej hali sportowej w Grajewie trwa od wielu lat. Temat tej inwestycji wielokrotnie był podejmowany przez lokalny samorząd, jednak zawsze kończył się tylko na dyskusjach. W tym roku marzenia władz i mieszkańców w końcu zaczną się urzeczywistniać.

W zadaniach inwestycyjnych na 2017 r. w budżecie miasta zabezpieczono 80 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji projektowej hali sportowej. Obiekt powstać ma przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Konstytucji 3-go Maja. Podczas styczniowego posiedzenia połączonych stałych Komisji Rady Miasta radni dyskutowali na tym jak wyglądać ma nowa hala, czy ma być to tylko obiekt sportowy, czy sportowo - widowiskowy.

Władze szukają rozwiązań

W poszukiwaniu najlepszego rozwiązania burmistrz Grajewa wspólnie z grupą radnych i pracownikami Urzędu Miasta wybrał się do Ostrołęki, aby zapoznać się z tamtejszą bazą sportowo - rekreacyjną. Wizyta studyjna odbyła się w miniony czwartek (2 lutego). Głównym punktem zwiedzania była hala sportowo - widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia. Jak przyznała Halina Muryjas - Rząsa, przewodnicząca Rady Miasta Grajewo hala w Ostrołęce jest obiektem wielofunkcyjnym. Oprócz zajęć i imprez sportowych odbywają się tam różnego rodzaju targi, koncerty muzyczne. Ponadto oprócz sali głównej znajdują się tam sala sportów walki, siłownia, sala ze sprzętem rehabilitacyjnym, scena z garderobami. Na trybunach znajdują się 602 siedziska, 300 wysuwanych siedzisk drewnianych. Ogólem, po dodaniu dodatkowych krzeseł, hala może pomieścić nawet 1800 osób.

Koszt budowy ostrołęckiej hali wyniósł około 9 milionów złotych.

- Chcielibyśmy, aby taka hala sportowo - widowiskowa powstała w naszym mieście - przyznała przewodnicząca Rady Miasta.

Na wielką halę nie mamy miejsca

Czy i jakie są szanse na odwzorowanie takiego obiektu w naszym mieście na razie nie wiadomo.

- Będziemy rozmawiali z projektantami czy jest możliwe, i w jakim zakresie, przeniesienie tych rozwiązań do Grajewa - powiedział Dariusz Latarowski, burmistrz naszego miasta.

Jak podkreślił włodarz ważną rolę w budowie obiektu odgrywa teren, którym dysponuje miasto.

- Miejsca przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 zbyt dużo nie ma. Jestem przekonany, że na taki obiekt jaki jest w Ostrołęce go zabraknie. To jest główna bolączka władz samorządowych naszego miasta - przyznał włodarz.

Z perspektywy budowy hali przy ul. Konstytucji 3-go Maja cieszą się szczególnie mieszkańcy os. Południe i okolicznych ulic.

- Uważam, że jest to bardzo potrzebna inwestycja. Jedna hala w mieście to zdecydowanie za mało. Grajewianie lubią aktywnie spędzać czas, co zresztą widać po oblężeniu jakie przeżywa zazwyczaj hala MOSiR. Poza tym znajduje się ona na drugim końcu miasta nie każdy rodzić ma czas, aby wozić tam dziecko - przyznaje pan Maciej, mieszkaniec os. Południe.

- Oprócz korzyści dla miłośników sportu budowa hali zapewni nowe miejsca pracy w naszym mieście. To cieszy mnie najbardziej - mówi pani Anna Kowalewska z Grajewa.

Katarzyna Paszkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.