Izabela Krzewska

Grzegorz Ł, były wicedyrektor NFZ, znowu przed sądem. Wiceszef NFZ i koledzy nie czują się winni

Grzegorz Ł, były wicedyrektor NFZ, znowu przed sądem. Wiceszef NFZ i koledzy nie czują się winni Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Grzegorz Ł. został nieprawomocnie skazany za przekroczenie uprawnień i przyjmowanie łapówek. Odwołał się. Jego obrońca wnosi o uniewinnienie. Prokuratura o zaostrzenie kary. W piątek zakończył się proces apelacyjny. Wyrok sądu drugiej instancji - 1 czerwca.

Zarzuty obejmują jeszcze lata 2013-2014 r. Jako ówczesny zastępca dyrektora ds. medycznych w podlaskim oddziale NFZ Grzegorz Ł. miał przyjąć od jednego mężczyzny butelkę whiskey za co najmniej 210 zł, a od drugiego złotą monetę kolekcjonerską wartą ponad 4 tys. zł. Za co? Zdaniem śledczych i sądu I instancji informacje m.

W dalszej części artykułu dowiesz się o tym, za co miała zostać wręczona łapówka, a także jakie były ustne argumenty stron w trakcie procesu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.