Izabela Krzewska

Grzegorz Ł, były wicedyrektor NFZ, znowu przed sądem. Wiceszef NFZ i koledzy nie czują się winni

Grzegorz Ł, były wicedyrektor NFZ, znowu przed sądem. Wiceszef NFZ i koledzy nie czują się winni Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Grzegorz Ł. został nieprawomocnie skazany za przekroczenie uprawnień i przyjmowanie łapówek. Odwołał się. Jego obrońca wnosi o uniewinnienie. Prokuratura o zaostrzenie kary. W piątek zakończył się proces apelacyjny. Wyrok sądu drugiej instancji - 1 czerwca.

Zarzuty obejmują jeszcze lata 2013-2014 r. Jako ówczesny zastępca dyrektora ds. medycznych w podlaskim oddziale NFZ Grzegorz Ł. miał przyjąć od jednego mężczyzny butelkę whiskey za co najmniej 210 zł, a od drugiego złotą monetę kolekcjonerską wartą ponad 4 tys. zł. Za co? Zdaniem śledczych i sądu I instancji informacje m.

W dalszej części artykułu dowiesz się o tym, za co miała zostać wręczona łapówka, a także jakie były ustne argumenty stron w trakcie procesu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.