Izabela Krzewska

Hajnówka. Zatrzymany za zbrodnie sprzed 23 lat. Pomogli policjanci z "Archiwum X" (zdjęcia)  

56-letni mężczyzna był zaskoczony akcją funkcjonariuszy. Bezpośrednio po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia do hajnowskiej Fot. KWP Białystok 56-letni mężczyzna był zaskoczony akcją funkcjonariuszy. Bezpośrednio po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia do hajnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 
Izabela Krzewska

Skrępowanie kablami ciało uduszonej 73-latki odnaleziono w jej domu. Zarzut zabójstwa usłyszał 56-letni dziś kierowca z Wasilkowa. Sprawcę wykryli policjanci z podlaskiego "Archiwum X". 

Do tej okrutnej zbrodni doszło w ciągu dnia 1 kwietnia 1996 roku. Zwłoki mieszkanki Hajnówki odnalazła jej córka, która przyszła w odwiedziny. 

Mieszkanie było splądrowane. Starsza kobieta leżała na podłodze. Miała obrażenia twarzy i głowy świadczące o brutalnym pobiciu. Jej ręce i nogi sprawcy związali przewodem elektrycznym, a ciało przykryli kołdrą. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci seniorki było uduszenie.

Jej dom stał na obrzeżach miasta. Spokojna, uczynna, ciesząca się dobrą opinią 73-latka mieszkała sama z prawnuczką. Dziewczynka, której mama pracowała za granicą, na co dzień była pod opieką seniorki. Gdy doszło do napadu (około południa) 11-latka była w szkole. 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.