Izabela Krzewska

Hera i Hades z Antyku dostali się na bielskie ulice

Oba psy służbowe st. asp. Piotrowskiego są rasy owczarek belgijski. Hades (na zdj. po po prawej) jest starszy i ma dłuższy staż Fot. KPP w Bielsku Podlaskim Oba psy służbowe st. asp. Piotrowskiego są rasy owczarek belgijski. Hades (na zdj. po po prawej) jest starszy i ma dłuższy staż
Izabela Krzewska

Hera to nowy „funkcjonariusz” bielskiej policji. Owczarek belgijski pomoże mundurowym w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Przewodnikiem psa jest st. asp. Rafał Piotrowski, którego od 2017 roku w służbie wspiera też Hades.

- Zawsze lubiłem mitologię grecką stąd mój pomysł na imiona dla psów. Wydaje się, że im się podobają - żartuje st. asp. Rafał Piotrowski z KPP w Bielsku Podlaskim.

Trzyletni Hades ma status psa patrolowo-tropiącego. Czworonożny „funkcjonariusz” z przewodnikiem wspólnie patrolują miasto, biorą udział w działaniach prewencyjnych, tropią ludzkie ślady. W grudniu Hades, jako jeden z dwóch psów policyjnych z Polski, uczestniczył w międzynarodowych zawodach kynologicznych na Słowacji. Jak mówi jego opiekun, jest bardziej „stabilnym” psem niż jego koleżanka z pracy. 14-miesięczna Hera jest jeszcze trochę niesforna.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.