Izabela Krzewska

Hera i Hades z Antyku dostali się na bielskie ulice

Oba psy służbowe st. asp. Piotrowskiego są rasy owczarek belgijski. Hades (na zdj. po po prawej) jest starszy i ma dłuższy staż Fot. KPP w Bielsku Podlaskim Oba psy służbowe st. asp. Piotrowskiego są rasy owczarek belgijski. Hades (na zdj. po po prawej) jest starszy i ma dłuższy staż
Izabela Krzewska

Hera to nowy „funkcjonariusz” bielskiej policji. Owczarek belgijski pomoże mundurowym w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Przewodnikiem psa jest st. asp. Rafał Piotrowski, którego od 2017 roku w służbie wspiera też Hades.

- Zawsze lubiłem mitologię grecką stąd mój pomysł na imiona dla psów. Wydaje się, że im się podobają - żartuje st. asp. Rafał Piotrowski z KPP w Bielsku Podlaskim.

Trzyletni Hades ma status psa patrolowo-tropiącego. Czworonożny „funkcjonariusz” z przewodnikiem wspólnie patrolują miasto, biorą udział w działaniach prewencyjnych, tropią ludzkie ślady. W grudniu Hades, jako jeden z dwóch psów policyjnych z Polski, uczestniczył w międzynarodowych zawodach kynologicznych na Słowacji. Jak mówi jego opiekun, jest bardziej „stabilnym” psem niż jego koleżanka z pracy. 14-miesięczna Hera jest jeszcze trochę niesforna.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.