Hospicjum Sosnowieckie, nr KRS: 0000056797 - DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Hospicjum Sosnowieckie, nr KRS: 0000056797 - DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

Materiał informacyjny

Dziękujemy za każdy choćby najmniejszy gest w naszą stroną. Dziękujemy za dobre słowo, każdą przelaną kwotę, dziękujemy za każdą ofiarowaną rzecz, za każdą zorganizowaną akcja na rzecz naszej placówki.

Dziękujemy darczyńcom odpisujących 1 % podatku na naszą rzecz.

Nasz KRS: 0000056797

W tym roku, tak jak w poprzednich latach, będziemy służyć pomocą w przygotowaniu rocznego zeznania podatkowego PIT.

w budynku przy ul. 3 Maja 1 w Sosnowcu (Plastry Miodu – „stara” siedziba hospicjum)

wtorek od 10.00 do 17.00

środa od 10.00 do 17.00

czwartek od 10.00 do 17.00

Oprócz standardowych dokumentów potrzebnych do przygotowania rozliczenia PIT, bardzo prosimy o przyniesienie z sobą kopii rozliczenia z poprzedniego roku (PIT za 2020r.), co usprawni i przyspieszy naszą pracę.

Jest też możliwość rozliczenia się online. Wystarczy kliknąć w link. Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Ap. – 1% z PITax.pl – KRS 0000056797

2021 rok dla Hospicjum Sosnowieckiego był absolutnie najtrudniejszym okresem w 24-letniej historii. Najtrudniejszy, bo poza rzetelną realizacją misji oraz celów przewidzianych statutem hospicyjnym, przyszło nam mierzyć się z niewidzialnym wrogiem – koronawirusem, który zagraża nam, naszym podopiecznym i wywołuje niemały lęk przed każdym rozpoczynającym się dniem. Codziennie wkładamy ogromny wysiłek w przestrzeganiu obostrzeń, wprowadzamy wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. A wysoki koszt wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, zakupu środków ochrony osobistej, płynów dezynfekcyjnych oraz systematycznego ozonowania przestrzeni, w której przebywają nasi chorzy, możemy dźwigać dzięki finansowemu wsparciu osób prywatnych oraz wielu innych życzliwych podmiotów fizycznych i prawnych.

Chcielibyśmy podkreślić jeszcze jeden fakt, że przez cały czas trwania epidemii nie zaprzestaliśmy naszej opieki, zachowaliśmy ciągłość działań w nieco tylko innym zarysie. Wszyscy podopieczni otrzymują troskliwą opiekę i wsparcie wynikające z zaangażowania całej wspólnoty hospicyjnej, a zwłaszcza tych, którzy mają przywilej obcowania bezpośrednio z naszymi chorymi - lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów oraz wolontariuszy różnych profesji. Tylko w okresie od stycznia do grudnia tego roku objęliśmy opieką środowiskową 400 osób, całodobową pod dachem hospicjum stacjonarnego ponad 120 osób, w dziennym ośrodku i klubie seniora 64 osób, a z miesięcznych turnusów rehabilitacyjnych w naszej placówce skorzystało 121 osób.

Zapewnienie ciągłości bezkolizyjnego funkcjonowania naszej placówki opiekuńczej to dla Zarządu wielkie wyzwanie w każdym układzie merytorycznym i finansowym, dlatego mamy nadzieję, że w następnych latach będziemy mogli cieszyć się, jak dotychczas, uznaniem i wsparciem całego szeroko pojętego społeczeństwa.

Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, zdrowia, spokoju i bezpieczeństwa w 2022 roku.

W imieniu własnym, całego Zarządu, Pracowników, Wolontariuszy, a przede wszystkim Podopiecznych z głębi serca dziękujemy.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.