Łukasz Koleśnik

Informacje z powiatu krośnieńskiego

Krośnieńscy szachiści znowu się wykazali. Fot. KSGU Krosno Odrzańskie Krośnieńscy szachiści znowu się wykazali.
Łukasz Koleśnik

Dąbie - Konkurs na piękne ozdoby świąteczne
Biblioteka publiczna organizuje coroczny konkurs z okazji nadchodzących świąt. W tym roku nosi on nazwę „Tradycyjny stół wigilijny”. Celem konkursu jest wspieranie rozwoju twórczości dzieci i młodzieży. W jaki sposób? Ich zadaniem będzie wykonanie jednej pracy tematycznie związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Może to być np. forma plastyczna. Te prace należy składać w siedzibie biblioteki przy ul. Strażackiej. Należy podać imię, nazwisko, a także wiek autora, adres, a także nazwę szkoły. Termin składania prac mija 18 grudnia br.

Krosno Odrzańskie - Przestrzegają przed uzależnieniem
W Oddziale dla Dzieci goszczono panią Annę Kawę i Magdalenę Krysińską z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej , które w ramach warsztatów profilaktycznych „Lubię siebie” zaprezentowały dzieciom w formie ciekawych zajęć - jaki wpływ mają środki uzależniające na organizm młodego człowieka. Uczestnikami były dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ,,Horyzont Bis” oraz młodzi czytelnicy biblioteki.

Gubin - Szachowa młodzież znów wysoko
W Gubinie odbył się turniej szachowy o puchar burmistrza Bartczaka, podsumowujący całoroczną edukację szachową młodzieży. Dobrze poradzili sobie krośnianie ze Stowarzyszenia Gier Umysłowych. Bartosz Rauba uplasował się na III miesjcu z takim samym wynikiem co zwycięzca, Mateusz Janczura. Stanisław Hanebauer, Janek Jasik i Filip Nolbrzak - zawodnicy KSGU Tęcza wywalczyli V kategorię mistrzostwa szachowego.

Krośnieńscy szachiści znowu się wykazali.
KSGU Krosno Odrzańskie Krośnieńscy szachiści znowu się wykazali.
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.