Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego: Do kościoła coraz bardziej nam nie po drodze

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Izabela Krzewska

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego: Do kościoła coraz bardziej nam nie po drodze

Izabela Krzewska

Dużo mniej osób chodzi do kościoła i przyjmuje komunię świętą. Tak złych wyników - w historii badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego - jeszcze nie było.

Mimo różnych działań ze strony Kościoła, powoli postępuje proces sekularyzacji rozumiany jako zmniejszenie poziomu praktyk religijnych - tłumaczy dr Maciej Krzywosz, socjolog religii z Uniwersytetu w Białymstoku. - Jest to proces związany, moim zdaniem, z pewnym stylem życia i niezrozumieniem silnie zmieniającego się społeczeństwa, szczególnie młodych ludzi.

Jak wypadło w rankingu nasze województwo w skali ogólnopolskiej? W czym leży problem malejącego zainteresowania uczestnicwem we mszach? O tym m.in. przeczytasz w artykule.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku.

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

miroslaw.kuzak

Tereferekuku

turowicz618

Kościół od wieków nie głosi biblijnych prawd . W 4 wieku usunął przykazanie , które zabraniało kultu wizerunków : "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu (....) oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył " i ruszyła produkcja ; rzeźb , obrazów , rzekome podobizny bohaterów biblijnych , które nakręcały biznes sakralny przynoszący krocie po dzień dzisiejszy . Tajemnica wiary i inne czary mary cieszą się uznaniem zaczadzonych kadzidłem katolickich wiernych i duchownych .Rzekome mateczki boskie na każdą okazję dają wiele do myślenia - sprzeczne z BIBLIĄ . GDYBY NIE GUSŁA WIARA BY USCHŁA . Trzeba mieć powołanie do pieniędzy , aby ogłupiać lud . Im bardziej ludzie będą sprawdzać co usłyszą w kościółku , to wyciągną słuszne wnioski . wyszukaj : psychomanipulacja w kościele . Miłego dnia

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.