IV liga. Większość klubów już trenuje. Niewielkie zmiany w kadrach

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

IV liga. Większość klubów już trenuje. Niewielkie zmiany w kadrach

Adam Muśko

Piłka nożna - IV liga. Przedstawiamy raport z przygotowań do rozgrywek wiosennych kolejnych pięciu drużyn.

Do rozpoczęcia rundy wiosennej zostały jeszcze niecałe dwa miesiące. Większość klubów jest na początku przygotowań.

KS Wasilków (7. miejsce, 20 pkt)

Trener Artur Woroniecki ze swoimi podopiecznymi trenuje już od dziewiątego stycznia. Po kontuzjach do składu wrócili doświadczeni zawodnicy: Paweł Naliwajko, Marcin Sawicki i Rafał Kuleszczyk.

- Właśnie takich zawodników doświadczonych nam brakowało jesienią - mówi Woroniecki. - Bywało tak, że do protokołu meczowego wpisywałem dziewięciu młodzieżowców. Poza tym są zapytania z klubów wyższych lig o kilku naszych zawodników, ale na razie wszyscy pozostają z nami. Jeszcze ich będziemy obserwowali zanim dostaną zgodę na odejście. Testujemy także kilku nowych, ale nazwisk nie mogę jeszcze zdradzić, bo ich cena pójdzie w górę.

Szkoleniowiec siódmego zespołu w tabeli zaplanował siedem meczów sparingowych. Pierwszy z Rudnią Zabłudów odbędzie się 5 lutego.

Biebrza Goniądz (9. miejsce, 18 pkt)

W przerwie zimowej w Biebrzy doszło do zmiany trenera. Teraz drużynę do rozgrywek przygotowuje były zawodnik między innymi Jagiellonii, Zagłębia Sosnowiec, czy GKS Tychy - Łukasz Tumicz. Poprzedni szkoleniowiec Kamil Wysocki jest teraz asystentem Tumicza. Biebrza w pierwszym sparingu przegrała 1:8 z rezerwami Jagiellonii (III liga). Drużyna zagrała także w I halowym memoriale imienia Henryka Bartlewskiego w Goniądzu. Zespół uplasował się na trzeciej pozycji za Wissą Szczuczyn i Krypnianką Krypno. Kolejny mecz kontrolny 4 lutego z Hetmanem Białystok.

- Trenuje z nami bramkarz młodzieżowiec, a ponadto prowadzimy rozmowy z MKS-em Ełk w sprawie kilku juniorów z tego klubu - zdradza Wysocki. - Nikt nie zgłosił, że chce odejść.

Sparta Szepietowo (10. miejsce, 18 pkt)

Od czwartku poprzedniego tygodnia trenuje Sparta Szepietowo. Zajęcia odbywają się na hali i orliku. Pierwszy sparing zostanie rozegrany w Zambrowie 5 lutego o godzinie 14. Rywalem będzie Orzeł Kolno.

Promień Mońki (11. miejsce, 17 pkt)

Od początku tego tygodnia trenuje Promień. Trener Adam Wiński zaplanował zajęcia trzy razy w tygodniu.

- Ćwiczy z nami sześciu juniorów z naszego klubu, ale jeszcze zobaczymy ilu zostanie w kadrze. Po pierwszych treningach zrobili dobre wrażenie - chwali Wiński. - Poza tym z zagranicy wrócił Szymon Kolendo, który zanim wyjechał to na początku rozgrywek był naszym podstawowym zawodnikiem. Ponadto wrócić do nas chce Mateusz Purta, który ostatnio był w Biebrzy Goniądz. I to byłyby raczej wszystkie zmiany kadrowe. Przede wszystkim chcę spokojnie popracować z tymi chłopakami.

W sobotę Promień weźmie udział w turnieju halowym im. Emila Świderskiego w Szczuczynie. Natomiast pierwszy sparing zagra z KS Wasilków. Mecz ten odbędzie się 11 albo 12 lutego.

Cresovia Siemiatycze (12. miejsce, 14 pkt)

Od poniedziałku także z przygotowaniami ruszyła Cresovia. Pierwszy sparing 18 lutego drużyna zagra z Huraganem Międzyrzec Podlaski.

- Kadra pozostaje bez zmian, a poszukujemy dobrego napastnika i rozgrywającego - opowiada Marcin Stypułkowski, trener Cresovii. - Jeżeli nie da się uzupełnić kadry to oczywiście będziemy zmuszeni grać w tym samym składzie co jesienią. Naszym celem jest osiągnięcie miejsca w połowie tabeli, bo to gwarantuje utrzymanie.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.