Jagiellonia - Cracovia 0:0. Liderzy myślami są już w rundzie finałowej

Czytaj dalej
Krzysztof Sokólski

Noty zawodników białostockiej Jagiellonii po bezbramkowym remisie z Cracovią. W sobotę Jaga jedzie do Gliwic.

Mecz Jagiellonii z Cracovią rozegrany został w Wielką Sobotę i na tym wielkość wydarzenia się kończy. Spotkanie z całą pewnością do historii nie przejdzie. Jaga mogła i powinna wygrać, jednak zabrakło skuteczności. A w drugiej połowie pojedynku to nie za bardzo widać było nawet determinację u zawodników. To nie był mecz o wszystko, a piłkarze prezentowali się jakby myślami byli już w rundzie finałowej.

Podobnie zresztą wyglądał poniedziałkowy mecz w Warszawie, gdzie Legia również 0:0 zremisowała z Koroną Kielce. Dzięki temu żółto-czerwoni wciąż są liderem tabeli.

Pewne jest, że biało-stoczanie zrobią wszystko, aby sezon zasadniczy zakończyć na pierwszym miejscu. Zagwarantuje to zwycięstwo w sobotnim wyjazdowym spotkaniu z Piastem. Pamiętajmy jednak, że w Gliwicach walka się nie skończy. Przeciwnie, najważniejsze batalie dopiero przed nami.

Noty zawodników Jagiellonii za mecz z Cracovią (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - 3: Nie miał wiele pracy. Cracovia, kiedy stwarzała dobre sytuacje strzeleckie, to pudłowała.

Ziggy Gordon - 3: Zaangażowany w grę. Ambitny. Ofiara błędu sędziego. Dostał żółtą kartkę w sytuacji, kiedy był faulowany…

Jagiellonia Białystok odwoła się do Komisji Ligi od decyzji arbitra.

Ivan Runje - 4: Mądrze kierował blokiem defensywnym. Znajdował się tam, gdzie powinien znajdować. Zaliczył wiele odbiorów piłki.

Dawid Szymonowicz - 3,5: Zastąpił pauzującego za kartki Gutiego i spisał się poprawnie. Dobrze czytał grę, właściwie się ustawiał, dokładnie podawał, nieco gorzej wypadł w pojedynkach „jeden na jeden”.

Piotr Tomasik - 3,5: Miał najwięcej kontaktów z piłką ze wszystkich zawodników przebywających na boisku (74.). Zaliczył też najwięcej dośrodkowań z gry (4.). Niestety, nie stanowiły one żadnego zagrożenia. Mógł zdobyć bramkę, ale nie pokonał fantastycznie interweniującego Grzegorza Sandomierskiego.

Przemysław Frankowski - 2: Tracił piłkę, niechlujnie podawał. To nie był jego dzień. Usprawiedliwia go kontuzja. W 46. minucie zmieniony przez Tarasa Romańczuka.

Rafał Grzyb - 3: Starał się poderwać zespół do walki, ale czynił to z mizernym skutkiem. W 89. minucie zmieniony przez Przemysława Mystkowskiego.

Jacek Góralski - 3: Miał wiele odbiorów, uprzykrzał życie zawodnikom Cracovii, jednak za mało wnosił kreatywności do gry zespołu.

Arvydas Novikovas - 3: Kiedy miał miejsce potrafił zrobić różnicę. W pierwszej połowie spotkania przeprowadził kilka efektownych akcji, po przerwie niewidoczny i w 67. minucie zmieniony przez Dmytro Chomczenowskiego.

Fedor Cernych - 3: Bezbarwny, choć potrafił zakręcić rywalami. W 41. minucie świetnie wypracował sobie idealną okazję na zdobycie bramki, ale źle strzelił.

Cillian Sheridan - 3,5: Stanowił stałe zagrożenie dla defensywy gości, absorbował obrońców. Większość pojedynków jednak przegrał, a mecz kończył wyraźnie sfrustrowany.

Taras Romańczuk - 2,5: Miał uporządkować grę w środkowej strefie boiska. Wielkich rzeczy jednak nie dokonał.

Dmytro Chomczenowskyj - 2: Nie dał tak dobrej zmiany, jak przed tygodniem w Lubinie.

Przemysław Mystkowski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.