Jagiellonia ma nowego sponsora i piłkarza (zdjęcia, wideo)

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Mariusz Klimaszewski

Jagiellonia ma nowego sponsora i piłkarza (zdjęcia, wideo)

Mariusz Klimaszewski

Żółto-czerwone barwy powitały STS i czeskiego pomocnika Martina Pospisila.

Nie było wczoraj nudy w Jagiellonii, a wręcz przeciwnie. Wtorek był bardzo pracowitym dniem, w którym wiele działo się w białostockim klubem.

Przed południem, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, poinformowano o nowym, głównym sponsorze Jagiellonii. Został nim STS - największy legalny bukmacher w Polsce. Kontrakt zawarto na dwa lata.

- STS to największy prywatnym sponsor polskiego sportu. Jesteśmy oficjalnym partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, wspieramy również kluby sportowe w całym kraju. Rozszerzenie działalności sponsorskiej STS o Jagiellonię idealnie zatem wpisuje się w realizowaną przez nas strategię rozwoju. Z całą pewnością współpraca przełoży się na liczne korzyści dla obu podmiotów, a także kibiców - mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Z zawarcia umowy zadowolony jest także prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

- Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyniosą wymierne korzyści zarówno Jagiellonii Białystok, jak i firmie STS. Nasz nowy główny sponsor dał się poznać, jako dobry partner, współdziałając na rzecz sportu. Mamy nadzieję, że to początek długiej i owocnej współpracy - stwierdził sternik Jagiellonii.

Logo głównego sponsora pojawi się m.in. na koszulkach drużyny. STS prowadzić będzie także specjalne aktywacje skierowane do klubu oraz kibiców - w tym wspólne akcje marketingowe. Ponadto firma zorganizuje specjalną strefę kibica na wybranych meczach.

Bukmacher zrealizował wiele unikatowych projektów wraz z klubami i kibicami z całej Polski. Jedną z nich było pojawienie się na strojach piłkarzy Lecha Poznań, Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław logo Fundacji Sport Twoją Szansą, która wspiera utalentowanych sportowców. Dochód z licytacji tych unikatowych koszulek pozwolił na pomoc podopiecznym organizacji dobroczynnej.

Zademonstrowano też nowe stroje drużyny. W rolę modeli obok hostess wcielili się Cillian Sheridan i Jacek Góralski.

Pozyskanie głównego sponsora to była jedna dobra wiadomość, a drugą jest zakontraktowanie i to na 4 lata czeskiego ofensywnego piłkarza 26-letniego Martina Pospisila. W ostatnim sezonie grał w FK Jablonec. Pospisil ma na swoim koncie trzy występy w narodowej jedenastce Czech. Jagiellonia chciała go pozyskać już w okienku zimowym, ale strona czeska zaczęła żadąć zbyt wygórowanych kwot transferowych. Teraz mówi się, że Jagiellonia pozyskała Czecha za około 200 - 300 tysięcy euro. Transfermarkt wycenia piłkarza na 700 tyięcy euro.

Mariusz Klimaszewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.