Jagiellonia ma nowego sponsora i piłkarza (zdjęcia, wideo)

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Mariusz Klimaszewski

Jagiellonia ma nowego sponsora i piłkarza (zdjęcia, wideo)

Mariusz Klimaszewski

Żółto-czerwone barwy powitały STS i czeskiego pomocnika Martina Pospisila.

Nie było wczoraj nudy w Jagiellonii, a wręcz przeciwnie. Wtorek był bardzo pracowitym dniem, w którym wiele działo się w białostockim klubem.

Przed południem, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, poinformowano o nowym, głównym sponsorze Jagiellonii. Został nim STS - największy legalny bukmacher w Polsce. Kontrakt zawarto na dwa lata.

- STS to największy prywatnym sponsor polskiego sportu. Jesteśmy oficjalnym partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, wspieramy również kluby sportowe w całym kraju. Rozszerzenie działalności sponsorskiej STS o Jagiellonię idealnie zatem wpisuje się w realizowaną przez nas strategię rozwoju. Z całą pewnością współpraca przełoży się na liczne korzyści dla obu podmiotów, a także kibiców - mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Z zawarcia umowy zadowolony jest także prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

- Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyniosą wymierne korzyści zarówno Jagiellonii Białystok, jak i firmie STS. Nasz nowy główny sponsor dał się poznać, jako dobry partner, współdziałając na rzecz sportu. Mamy nadzieję, że to początek długiej i owocnej współpracy - stwierdził sternik Jagiellonii.

Logo głównego sponsora pojawi się m.in. na koszulkach drużyny. STS prowadzić będzie także specjalne aktywacje skierowane do klubu oraz kibiców - w tym wspólne akcje marketingowe. Ponadto firma zorganizuje specjalną strefę kibica na wybranych meczach.

Bukmacher zrealizował wiele unikatowych projektów wraz z klubami i kibicami z całej Polski. Jedną z nich było pojawienie się na strojach piłkarzy Lecha Poznań, Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław logo Fundacji Sport Twoją Szansą, która wspiera utalentowanych sportowców. Dochód z licytacji tych unikatowych koszulek pozwolił na pomoc podopiecznym organizacji dobroczynnej.

Zademonstrowano też nowe stroje drużyny. W rolę modeli obok hostess wcielili się Cillian Sheridan i Jacek Góralski.

Pozyskanie głównego sponsora to była jedna dobra wiadomość, a drugą jest zakontraktowanie i to na 4 lata czeskiego ofensywnego piłkarza 26-letniego Martina Pospisila. W ostatnim sezonie grał w FK Jablonec. Pospisil ma na swoim koncie trzy występy w narodowej jedenastce Czech. Jagiellonia chciała go pozyskać już w okienku zimowym, ale strona czeska zaczęła żadąć zbyt wygórowanych kwot transferowych. Teraz mówi się, że Jagiellonia pozyskała Czecha za około 200 - 300 tysięcy euro. Transfermarkt wycenia piłkarza na 700 tyięcy euro.

Mariusz Klimaszewski

Nazywam się Mariusz Klimaszewski i kieruję Działem Sportowym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zajmuję się tematyka sportową. Opisuję najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie od 1985 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.