Jagiellonia - Politehnica Iasi 0:1. Dwie jedenastki i nikła porażka

Jagiellonia - Politehnica Iasi 0:1. Dwie jedenastki i nikła porażka Fot. Archiwum

Żółto-czerwoni rozpoczęli serię sparingów. W pierwszym test-meczu przegrali z rumuńską Politehniką Iasi 0:1.

Piłkarze Jagiellonii są już po pierwszym sparingu. W środę w tureckim Belek zmierzyli się z dziewiątą drużyną rumuńskiej ekstraklasy Politehnicą Iasi przegrywając 0:1 (0:0). Rumuni zwyciężyli po bramce strzelonej z rzutu karnego.

Trener Michał Probierz w spotkaniu wystawił dwie jedenastki: silniejszą w pierwszej połowie i słabszą w drugiej. Z podstawowych piłkarzy Jagiellonii w meczu w ogóle nie wystąpili Przemysław Frankowski i Taras Romanczuk.

W pierwszej połowie najwięcej pracy miał bramkarz Jagiellonii Marian Kelemen, który musiał bronić groźne strzały Lukacsa Bole, Vasile Gheorghe i Andrei Cristea.

Białostoczanie też mieli swoje szanse, ale Piotr Tomasik i Arvydas Novikovas spudłowali.

Po zmianie stron sytuacji podbramkowych było mniej, padła za to bramka. Po faulu Dawida Szymonowicza w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił Cristea.

W sobotę, 21.01 Jaga zagra z Ludogorcem Razgrad. W planach na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Jagiellonii mają jeszcze pięć sparingów.

Oto ich plan:

21.01 Ludogorec Razgrad (w Turcji),

24.01 Alanyaspor (w Turcji),

28.01 Dinamo Tbilisi (w Turcji),

31.01 Terek Grozny (w Turcji),

4.02 Spartak Trnawa (w Turcji).

Jagiellonia - Politehnica Iasi 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Cristea 57 z karnego

Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Rafał Grzyb, Jacek Góralski - Przemysław Mystkowski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas - Fiodor Cernych.

Jagiellonia (II połowa): Damian Węglarz - Paweł Olszewski (46. Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Jakub Tabor (64. Emil Łupiński), Damian Szymański - Michał Domański (64. Damian Grabowski), Karol Świderski, Dmytro Chomczenowski - Patryk Klimala (78. Michał Domański).

Politehnica: Alessandro Caparco - Gabriel Bosoi, Marius Mihalache, Cosmin Frasinescu, Alexandru Tiganasu - Alexandru Ciucur, Alexandru Rauta, Vasile Gheorghe, Catalin Stefanescu, Lukacs Bole - Andrei Cristea.

Nazywam się Mariusz Klimaszewski i kieruję Działem Sportowym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zajmuję się tematyka sportową. Opisuję najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie od 1985 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.