Jagiellonia znowu pokazała, że groźna jest w końcówkach

Czytaj dalej
Adam Muśko

Adam Muśko

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po wyjazdowej wygranej 3:2 z Koroną Kielce.

W Kielcach kibice mogli oglądać istną wymianę ciosów. Ten ostatni należał do Jagiellonii, która znowu pokazała, że gra do ostatniego gwizdka. Po golu w końcówce w tym sezonie żółto-czerwoni zdobyli wcześniej komplet punktów w spotkaniach z Górnikiem Zabrze i z Pogonią Szczecin.

Trzy strzelone gole w starciu z bardzo trudnym przeciwnikiem i to na jego boisku robią wrażenie. Martwić mogą błędy w obronie.

Noty zawodników Jagiellonii za mecz z Koroną (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - nota 5: Kolejny bardzo dobry mecz Słowaka. Oczywiście na wysoką notę zasługuje za obronę rzutu karnego w końcówce pierwszej połowy. Stracone dwie bramki nie obciążają jego konta.

Łukasz Burliga - 3: Dobre zagrania przeplatał słabymi. Jego stroną Korona przeprowadziła kilka groźnych ataków. Szczęście, że po faulu naszego obrońcy na Ivanie Jukicu sędzia nie podyktował rzutu karnego.

Ivan Runje - 3,5: Środkowemu obrońcy zdarzały się lepsze mecze. O ile w obronie nie popełniał większych błędów, to przy wyprowadzaniu akcji miał kilka strat.

Guti - 3: Miał udział przy dwóch straconych golach. Przy pierwszym z łatwością został ograny przez Mateusza Możdżenia, a przy drugim to od jego nogi odbiła się piłka i wpadła do bramki.

Guilherme - 3,5: Zamieszany w stratę pierwszego gola. Często brał udział w akcjach ofensywnych, ale jego dośrodkowania nie były najlepsze.

Fedor Cernych - 4: Na tle obrońców Korony wyróżniał się szybkością. Gola znowu nie zdobył, ale zaliczył ładną asystę przy golu na 2:1 Cilliana Sheridana.

Rafał Grzyb - 3,5: Jak zwykle ciężko pracował w środku pola. Wiele razy dobrze asekurował kolegów.

Taras Romanczuk - 4,5: Obok Kelemena najlepszy na boisku. Już w 6 minucie po jego akcji Martin Pospisil dał prowadzenie Jadze. Ponadto był bardzo skuteczny w rozbijaniu ataków rywali.

Martin Pospisil - 3,5: Bardzo dobrze rozpoczął spotkanie strzelając swego premierowego gola w barwach Jagiellonii. Wraz z upływem czasu grał coraz słabiej.

Arvydas Novikovas - 3,5: Od początku bardzo dobrze wyglądał. Często wygrywał pojedynki z rywalami i oddał groźny strzał. Niestety jeszcze w pierwszej połowie kontuzjowany musiał zejść z boiska. Jego przerwa od gry ma potrwać dwa, trzy tygodnie.

Cillian Sheridan - 4,5: Bardzo aktywny od początku meczu. W końcu się przełamał i strzelił bardzo ważną bramkę na 2:1.

Dmytro Chomczenowski -2: W końcówce pierwszej połowy zmienił kontuzjowanego Novikovasa. Po jego faulu Korona miała rzut karny. Po przerwie zanotował kilka irytujących strat i został zmieniony.

Karol Świderski - 3: W 71 minucie zmienił Pospisila i wzmocnił siłę ataku. Oddał jeden groźny strzał.

Łukasz Sekulski - 4.5: Dostał tylko kilkanaście minut gry zmieniając w końcówce Chomczenowskiego, ale w pełni je wykorzystał. W doliczonym czsie gry po jego dośrodkowaniu Ken Kallaste wpakował piłkę do własnej bramki.