Jak szybko schudnąć? Radzi dietetyk

Czytaj dalej
Liliana Bogusiak - Jóźwiak

Jak szybko schudnąć? Radzi dietetyk

Liliana Bogusiak - Jóźwiak

Rozmowa Expressu. O tym, jak szybko schudnąć mówi inż. Mgr Maria Jagiełło, dietetyk.

Jaka dieta jest najmodniejsza tej wiosny?

Nie ma jednej, którą można by polecić każdemu. Wśród popularnych jest detox owocowo-warzywny, który ma za zadanie odkwasić organizm i sprawić, aby intensywnie spalał tkankę tłuszczową. Jeśli na co dzień nie jemy odpowiedniej ilości warzyw i owoców, to naprawdę może zdziałać cuda. Jest to dieta niskokaloryczna, dostarczamy organizmowi jedynie 800 kcal dziennie. Pacjentom polecam, aby stosowali ją przez jeden dzień w tygodniu. Do godziny 13 mają spożywać owoce w różnych postaciach. Mogą to być koktajle, owoce surowe, gotowane lub pieczone. Od godziny 14. powinno się jeść tylko warzywa w różnych postaciach, z odrobiną oleju, która sprawia, iż organizm lepiej przyswaja zawartą w nich witaminę A.

Nie każdy dobrze się czuje po spożyciu takiej ilości warzyw i owoców...

ITakim osobom polecam dietę bezskrobiową, czyli bez wyrobów z mąki, kasz i ziemniaków. Stosuje się ją przez miesiąc lub dwa, a posiłki spożywa co 3 godziny. Menu ograniczamy do białek, tłuszczy, warzyw i - choć już w mniejszej ilości - owoców. Dieta jest skuteczna, ale u osób, które lubią węglowodany po rezygnacji z diety może wystąpić efekt jo-jo. Polecałabym, aby przez tydzień stosowały dietę bezskrobiową, a przez kolejny dietę z ograniczona ilością skrobi. Ważne, by każdego dnia zjadać pół kilograma warzyw, są źródłem wody, poprawiają nasz wygląd. Po ich spożyciu przechodzi nam ochota na słodycze, a dostarczony błonnik organizm wolno trawi i nie czujemy głodu.

Wiele osób ucieka się do głodówek...

Odradzam, powodują problemy zdrowotne. Polecam wprowadzenie do jadłospisu napojów fermentowanych, które możemy łączyć z warzywami i owocami. Dzięki nim wprowadzamy bakterie probiotyczne.

Liliana Bogusiak - Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.