Jak w małym wnętrzu schować drzwi w ścianie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
AC

Jak w małym wnętrzu schować drzwi w ścianie

AC

Ostatnie sezony w branży wnętrzarskiej to m.in. tryumfalny powrót bieli. To z jednej strony skutek mody na aranżacje w stylu skandynawskim, z drugiej - w naszych warunkach - pochodna struktury zakupów na rynku nieruchomości.

Najwięcej nabywców znajdują mieszkania małe metrażowo, ale o bogatym programie funkcjonalnym. Mówiąc prosto z mostu takie, w których uda się upakować na jak najmniejszej powierzchni jak najwięcej pomieszczeń.

Siłą rzeczy pokoiki są w takich lokalach małe i urządzający je właściciele lub lokatorzy sięgają pooptyczne tricki, które pozwalają oszukać wzrok i sprawić, by kliteczki wydawały się przestronniejsze.

Zwóćcie uwagę na to, że coraz częściej w projektach architektów wnętrz wraca do łask biała stolarka drzwiowa, wtapiająca się w powiększające pomieszczenie białe ściany. A co zrobić, gdy ktoś nie chce niewolniczo schlebiać modzie lub po prostu lepeij czuje się w kolorowych wnętrzach?

Można ukryć je w ścianie, aby wraz z nią tworzyły oryginalną, spójną przestrzeń. Wystarczy tylko zainspirować się nieszablonowymi pomysłami, które szeroko otwierają przed nami drzwi do świata barw i faktur...

Drzwi możemy własnoręcznie wykończyć i ozdobić dokładnie tak samo, jak ściany: pomalować tą samą farbąlub zaaplikować na nie strukturę, wzbogacić o wybrane kolory i faktury, tak aby stanowiły oryginalną ozdobę pomieszczenia.

Taką możliwość stworzyły urządzającym swoje domy i mieszkania firmy MAGNAT (produkty do dekoracji ścian) oraz producenta drzwi ASILO, firma ENTRA. W ramach kooperacji zostały przygotowane propozycje aranżacji wnętrz idealnie łączące rozwiązania MAGNAT i drzwi Linate Zero, które mogą być ukryte w ścianie. W ramach kooperacji zostały przygotowane propozycje aranżacji wnętrz idealnie łączące rozwiązania MAGNAT i drzwi Linate Zero, które mogą być ukryte w ścianie, nawet takiej, której - dzięki wspomnianemu producentowi - można nadać strukturę i fakturę ciągle modnego surowego betonu. W internecie można znaleźć instrukcję, jak na specjalne masie tynkarskiej wykonać wzory, naśladujące np. deskowanie. czy wzór betonowej płyty.

AC

AC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.