Jan Murawiejski chce powstrzymać wpis do rejestru zabytków. "Przy próbie remontu kamienica przy ul. św. Mikołaja 8 runie"

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz

Jan Murawiejski chce powstrzymać wpis do rejestru zabytków. "Przy próbie remontu kamienica przy ul. św. Mikołaja 8 runie"

Tomasz Mikulicz

Autor czterech ekspertyz wykonanych na zlecenie właściciela kamienicy przy ul. św. Mikołaja 8 twierdzi, że konserwator wojewódzka nie powinna wpisywać obiektu do rejestru. Bo jeśli rozpocznie się remont budynek się zawali. Co ciekawe właściciel chce jednak chronić dwie ściany...

- Nie, nie uzgadniałem tego z inwestorem. Nie działam tu w jego imieniu, ale w swoim. Jako wieloletniego architekta - konstruktora, który w swojej pracy zawodowej miał do czynienia z wieloma zabytkami - zaczyna swój wywód Jan Murawiejski.

Wykonał na zlecenie inwestora cztery (w 2008, 2013, 2017 i 2019 roku) ekspertyzy techniczne kamienicy przy ul. św. Mikołaja 8. Ze wszystkich wynika, że budynek jest w katastrofalnym stanie i jedyne, co można z nim zrobić to go rozebrać. Przez wiele lat to samo powtarzał właściciel obiektu, czyli Cezary Kulesza z firmy Green Star (jest też prezesem i współwłaścicielem Jagiellonii Białystok).

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.