Jarek Hampel szykuje się na maj [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Magdalena Zimna

Jarek Hampel szykuje się na maj [wideo]

Magdalena Zimna

Jarosław Hampel nie wróci na tor ani na inaugurację ekstraligi, ani na rozpoczęcie cyklu Grand Prix. Gotowy ma być dopiero w maju.

Hampel uciął spekulacje i ogłosił swoją decyzję oficjalnie. Pierwsze treningi planuje rozpocząć dopiero w maju, być może zdąży przygotować się na start w Grand Prix na Stadionie Narodowym (14 maja)- drugiej eliminacji indywidualnych mistrzostw świata.

Zabraknie go na liście startowej pierwszej rundy Grand Prix Słowenii w Krsko (30.04) i w kilku pierwszych rundach PGE Ekstraligi. Taka sytuacja raczej nie dziwi; w ubiegłym roku Hampel doznał ciężkiej kontuzji nogi i przez miesiące walczył o odzyskanie sprawności.Na swoim profilu na facebooku przekazał: - Najważniejsza informacja jest taka, że po ostatniej kontroli złamanej kości okazało się, że proces gojenia i zrostu przebiega prawidłowo. O tym etapie mogę zapomnieć, bo jeszcze niedawno wyglądało to mało optymistycznie. Oficjalnie mogę powiedzieć, szykuję się do powrotu w maju. To jest ten miesiąc, w którym chcę znowu się ścigać - zapowiedział były wicemistrz świata. O ewentualnym starcie w Warszawie powiedział: - Wierzę, że uda mi się wrócić do tego czasu i będę przygotowany do takiej rywalizacji. Muszę mieć trochę czasu, żeby złapać odpowiedni rytm. Wszystko jest uzależnione od ćwiczeń i pierwszych treningów na torze - dodał.

Jarek Hampel szykuje się na maj [wideo]
Mariusz Kapała Kontuzjowany Jarosław Hampel. Nie ma chyba wątpliwości - należący do TOP 5 zawodników na świecie.
Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.