Jarosław Kaczyński: Nie jesteśmy formacją aniołów i na pewno jakieś grzechy będą się zdarzać

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Tomasz Maleta

Jarosław Kaczyński: Nie jesteśmy formacją aniołów i na pewno jakieś grzechy będą się zdarzać

Tomasz Maleta

Nie jesteśmy formacją aniołów i na pewno jakieś grzechy będą się zdarzać. Ale my będziemy spowiednikiem bardzo surowym. I będziemy karać i usuwać tych, którzy będą popełniali ciężkie grzechy. A nawet za lekkie będzie pokuta - mówił w 2015 roku Jarosław Kaczyński na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

To było tuż przed październikowym wyborami parlamentarnymi, po których PiS przejął pełnię władzy centralnej. Skoro jednak teraz poseł Marek Matuszewski został zawieszony przez prezesa w prawach za działalność na szkodę partii w okręgu zgierskim (media pisały, że stworzył rodzinny układ urzędniczo-komunalny, który notabene poległ w ostatnich wyborach samorządowych), to jak rozumieć pobłażliwość wobec niektórych, w tym podlaskich decydentów, których działania tym bardziej chluby nie przynoszą. Alibi wydaje się oczywiste: nie tak łatwo przychodzi się rozstać z tymi, którzy od zawsze byli swoistymi janczarami.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.