Jarosław Kwasek: Przyszłością energetyki są nowe technologie

Czytaj dalej
Fot. PGE Dystrybucja (mat. nadesłane)
Piotr Nowak

Jarosław Kwasek: Przyszłością energetyki są nowe technologie

Piotr Nowak

- Spółka ma szczególne znaczenie gospodarczo-obronne - podkreśla Jarosław Kwasek, prezes PGE Dystrybucja. Z szefem największej firmy w województwie lubelskim rozmawiamy o nowych technologiach, negocjacjach ze związkowcami i przyszłości energetyki.

PGE Dystrybucja i 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej podpisały 22 kwietnia list intencyjny o współpracy. To dwa podmioty wykonujące inne zadania. Na czym polegać będzie współpraca?
Wydawałoby się, że są różne, jednak w pewnych sferach pełnią zbliżone funkcje. Należy podkreślić, że zarówno WOT, jak i Grupa PGE realizują szereg zadań z zakresu obronności państwa. PGE Dystrybucja, jako pomysłodawca tej inicjatywy, dostrzegła możliwość wykorzystania tego potencjału.

Powiedzmy o tym potencjale. PGE Dystrybucja dostarcza energię na obszarze obejmującym aż czterdzieści procent kraju. Ma ponad 5,5 mln odbiorców, w tym mieszkańców województwa lubelskiego.
Ze względu na swoją działalność spółka ma szczególne znaczenie gospodarczo-obronne i realizuje szereg zadań na rzecz obronności państwa oraz bezpieczeństwa obywateli. Z kolei 2. LBOT, jako część Wojsk Obrony Terytorialnej, prowadzi zadania z zakresu zarządzania kryzysowego oraz współpracy z innymi elementami systemu obronnego państwa. Szeroka współpraca, wspólne szkolenia i ćwiczenia naszej spółki z pododdziałami 2. LBOT przyczynią się do efektywniejszej realizacji zadań w zakresie obronności.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.