Jubileuszowy ranking już ogłoszony. Nasi też tam są

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Jubileuszowy ranking już ogłoszony. Nasi też tam są

Dominik Fijałkowski

Cronimet najlepszym eksporterem wśród średnich firm. Cykoria w Panoramie 20-lecia Złotej Setki. Inowrocławski samorząd doceniony.

Już po raz 20. „Gazeta Pomorska” przygotowała i ogłosiła wyniki najbardziej prestiżowego rankingu firm w regionie - Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Stało się to w poniedziałek podczas gali w Operze Nova w Bydgoszczy. Wśród asów gospodarki nie zabrakło ino- wrocławskich akcentów.

Jubileuszowa gala cieszyła się ogromną popularnością, nie tylko wśród ludzi biznesu. Na wypełnionej prawie po brzegi widowni Opery Nova zasiadła duża grupa byłych i obecnych parlamentarzystów. Wśród nich nie brakowało osób, które towarzyszyły Złotej Setce od jej pierwszej edycji. Licznie przybyli też samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i dziennikarze.

Chęć poddania się dobrowolnej ocenie w XX Złotej Setce Pomorza i Kujaw zgłosiło 108 firm z terenu ukazywania się „Gazety Pomorskiej”. Spośród nich wskazaliśmy laureatów w następujących kategoriach: „Filary Regionu - najlepsze duże firmy pod względem wyników finansowych”, „Najlepsze średnie firmy pod względem wyników finansowych”, „Najlepsze małe firmy pod względem wyników finansowych”, „Filary Regionu - duże najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza”, „Małe i średnie najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza”, „Mikro najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza”, nagrodziliśmy także „Samorządy najlepsze zdaniem przedsiębiorców”.

Z okazji jubileuszowego rankingu wprowadziliśmy też nową kategorię - „Eksporterzy Regionu - najlepsze duże firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy”, „Najlepsze średnie firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy”, „Najlepsze małe firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firm”.

Jak wspomnieliśmy, podczas gali nie zabrakło naszych akcentów. Jednym z dwóch generalnych sponsorów uroczystości była firma Meble KAPI z Inowrocławia.

Natomiast spółka Cronimet PL zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Eksporter Regionu - Najlepsza średnia firma pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy”.

Podczas Złotej Setki nagrodziliśmy też najlepsze samorządy wskazane przez przedsiębiorców. I tutaj nie zabrakło Inowrocławia. Dyplom za drugie miejsce odebrał prezydent Ryszard Brejza.

Ogłoszony został ranking Panorama 20-lecia Złotej Setki Pomorza i Kujaw, czyli najlepszych firm honorowanych w trakcie dwudziewstu edycji. Tu także byli nasi reprezentanci. Pamiątkowe medale odebrali Henryk Dorawa, prezes wierzcho- sławickiej Cykorii SA i Krzysztof Augustyniak, członek zarządu Inowrocławskich Kopalń Soli Solino SA. Wśród firm 20-lecia wymieniono też Janikosodę SA - obecnie Ciech Soda Polska. W piątkowej „Pomorskiej” specjalny dodatek Złota Setka.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.