Kierowcy BKM są bohaterami!

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Kierowcy BKM są bohaterami!

Tomasz Mikulicz

Ksiądz, nauczyciel, policjant, komiksiarze. Pytamy ich o bohaterstwo w naszym codziennym życiu. Panów Zbigniewa i Tomasza o to pytać nie trzeba. To kierowcy BKM, którzy zachowali zimną krew

Tomasz Patryjak i Zbigniew Bielawski są kierowcami Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. I obaj są bohaterami.

- Powiedziałem mu: Popatrz na swoją i na moją posturę. Lepiej dla ciebie, żebyś poczekał spokojnie na policję - opowiada pan Tomasz. W reprezentacji swojej firmy jest bramkarzem. Bez problemu schwytał mężczyznę, który w autobusie ukradł dziecku komórkę. - Usłyszałem krzyk. Zatrzymałem pojazd i z jednym z pasażerów ruszyłem w pościg za złodziejem.

Także pan Zbigniew zachował zimną krew. Pasażerowie zaalarmowali go, że siedzący z tyłu chłopak stracił przytomność. Rzucił się na pomoc. Sprawdził tętno i oddech, wezwał pogotowie. - Okazało się, że miał atak padaczki - mówi kierowca.

Obaj kierowcy otrzymali gratulacje od prezydenta miasta. - Zrobiliśmy to, co zrobiłby każdy. Nie jesteśmy bohaterami - mówią obaj.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • ktojeszcze zasługuje na pochwałę  

 • czy trudno w dzisiejszych czasach być bohaterem 

 • jak reagujemy na wzywanie pomocy

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.