Kobieco Mi. Odkrywam siebie wciąż na nowo

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Anna Rimke

Kobieco Mi. Odkrywam siebie wciąż na nowo

Anna Rimke

Miałam 47 lat, całe życie przepracowałam, spełniając wymagania innych. Dziś jestem inną kobietą - mówi Wioletta Agata Morawska.

- Przez całe życie pracowałam głównie na etacie, w większej części dla korporacji. Pracowałam w różnym charakterze, począwszy od specjalisty do spraw normowania w budownictwie, poprzez różne prace dorywcze, które pozwalały mi łatać budżet domowy – sprzątałam, czyściłam akwaria, sprzedawałam piwo, pączki, byłam kadrową, sekretarką, kierowniczką, ale także budowałam sieci sprzedaży dla firm ubezpieczeniowych i banku. Każde z tych zajęć czegoś mnie nauczyło, ale – patrząc z obecnej perspektywy – chyba przede wszystkim mobilizowały mnie do otwartości, elastyczności i nauki oraz oswoiły ze zmianami, które były zawsze stałym elementem mojego życia. Tę część mojego życia zawodowego zakończyłam jako menadżer w banku - tak napisała o sobie Wioletta Agata Morawska z Gorzowa, która kandyduje w plebiscycie „GL” Kobieta Przedsiębiorcza 2016.

W 2011 r. postanowiła zmienić swoje życie zawodowe. - Byłam wypalona i wyczerpana - wspomina. - Z dnia na dzień zostawiłam pracę. Przez dwa lata podróżowałam, głównie po Polsce. Cieszyłam się wolnością. Odkrywałam powoli, ale systematycznie to wszystko, czym wypełniona jest moja teraźniejszość.

- W 2014 r. dowiedziałam się o programie unijnym i wzięłam w nim udział. Ubrałam moje wizje i pomysły w słowa i kwoty, mocno ograniczone programem. Otrzymałam połowę z wnioskowanej kwoty, z czym musiałam sobie poradzić. Otworzyłam własną działalność i kontynuowałam moją Przygodę – Kobieco Mi. Podróżowałam, moja Galeria Kobieco Mi stała się Wędrowną. Skupiałam się głównie na potrzebach Kobiet. Wszystko wokół Kobiecości, wszystko ręcznie wykonane, najwyższej jakości Rękodzieło. Poznałam wszystkie Artystki i Artystów, których twórczość zaprezentowałam i prezentuję w Kobieco Mi. Po jakimś czasie dołączyłam kosmetyki naturalne i ekologiczne środki czystości. W międzyczasie szyłam stylowe sukienki i inne ciuszki. Ekologia i Styl. Piękno i Prostota. Niepowtarzalność i unikatowość. Jakość w zamian ilości. Eksperymentowałam, a życie korygowało wszystko. Niedawno poczułam, że jestem gotowa na otwarcie sklepiku stacjonarnego i teraz do tego dążę. Moja działalność to już nie praca na własnym, to po prostu styl życia. Jestem szczęśliwą kobietą - pisze kandydatka.

Aby na nią zagłosować, wyślij SMS: DKOB.26 na nr 72355 (koszt 2,46 zł z VAT). Na gazetalubuska.pl pokazujemy wszystkie kandydatki w naszym plebiscycie (termin przyjmowania zgłoszeń już minął). Można też zobaczyć tam ich zdjęcia i przeczytać ich własne opowieści o sobie. Takie, jak Wioletty Agaty Morawskiej, która zapewnia: - Po stokroć warto doświadczyć siebie w świetle własnych pomysłów, kreatywności, własnych możliwości i wyobraźni.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.