Zdzisław Haczek

Kobieta z mężczyzną dwa razy tego samego dnia pobili i okradli tę samą ofiarę. Bandycką parę szybko ujęli policjanci

Para ze Świebodzina dwukrotnie napadła na mężczyznę Fot. Lubuska Policja Para ze Świebodzina dwukrotnie napadła na mężczyznę i trzymając go za szyję oraz bijąc po twarzy, doprowadziła do bezbronności i okradła.
Zdzisław Haczek

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie postawiła zatrzymanym kobiecie i mężczyźnie zarzuty dwukrotnego dokonania rozboju oraz kierowania gróźb karalnych.

Zarzuty dwukrotnego dokonania rozboju oraz kierowania gróźb karalnych zostały postawione przez Prokuraturę Rejonowa w Świebodzinie dwóm osobom. Mężczyzna i kobieta dwa razy w ciągu jednego dnia napadli na tego samego mężczyznę i używając przemocy, doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie okradli.

Najpierw napadli koło dworca PKP, później na klatce budynku

Pierwszej napaści kobieta z mężczyzną dokonali w rejonie dworca kolejowego, a następnej na jednej z klatek schodowych. Następnego dnia grozili ofierze pozbawieniem życia.

Zabierali ofierze pieniądze, leki i ubrania

Podejrzani między innymi przytrzymywali mężczyznę za szyję i bili po twarzy. Ich łup każdorazowo był niewielki, to między innymi drobna kwota pieniędzy, leki i ubrania. Pomimo strachu, pokrzywdzony postanowił opowiedzieć o wszystkim policjantom.

37-latek został aresztowany na trzy miesiące

Natychmiast ruszyły poszukiwania sprawców, którzy podejrzewając taki rozwój wypadków ukryli się. W wyniku intensywnej pracy kryminalnych parę zatrzymano już następnego dnia. 37-letni mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju oraz kierowania gróźb karalnych. - Działał on również w warunkach recydywy, co powoduje, że kara może być o połowę wyższa, niż przewiduje za ten czyn kodeks karny. Decyzją Sądu rejonowego w Świebodzinie został on tymczasowo aresztowany na okres trzy miesięcy. Wobec 44-letniej kobiety sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru – relacjonuje młodszy aspirant Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Zaatakował policjanta butelką. Został aresztowany

Zdzisław Haczek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.