Kocioł na drogach w Międzyrzeczu? Normalka!

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Dariusz Brożek

Kocioł na drogach w Międzyrzeczu? Normalka!

Dariusz Brożek

Dopiero 31 października mają się zakończyć prace drogowe na ul. Świerczewskiego w Międzyrzeczu i związane z nimi utrudnienia. Na razie miejscowi kierowcy klną na czym świat stoi.

- Podobne problemy pojawiają się w czasie wakacji już od kilku lat. Trzeba mieć żelazne nerwy, żeby latem jeździć po naszych drogach! - komentuje kierowca z Międzyrzecza. Po rozkopaniu w miniony czwartek wjazdu i wyjazdu z ul. Chopina w Świerczewskiego ruch z zachodniej do wschodniej części miasta odbywa się na skrzyżowaniu Młyńskiej, Świerczewskiego i 30 Stycznia w centrum miasta. Tu robią korki, zwłaszcza popołudniami, kiedy mieszkańcy wracają z pracy do domów. Już zresztą w ten czwartek sparaliżowały One ruch w centrum i zachodniej części miasta.

Przejazd w drugą stronę odbywa się płynnie, gdyż do zachodniej części miasta możemy wjechać z ul. Waszkiewicza i Świerczewskiego w czterech różnych miejscach - na ich skrzyżowaniach ul. Ogrodową, Wesołą, Młyńską i Chłodną. - Kolejny etap inwestycji zakłada udrożnienie ruchu na Chopina, ale zostanie zablokowany wjazd ze Świerczewskiego w Łąkową - mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.

Dobra wiadomość jest taka, że drogowcy odblokowali zamknięty od czerwca odcinek Świerczewskiego od mostu na Paklicy do skrzyżowania z Łąkową i Chopina. Czynny jest jeden pas, dlatego ruch odbywa się tam, wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Kierowcy mogą jechać na wprost i skręcać w Łąkową.

Ruch w mieście komplikuje budowa drugiej nitki obwodnicy. Przed dwoma tygodniami na jej południowym węźle zablokowano wjazd w kierunku Zielonej Góry i zjazd od strony Gorzowa. Kierowcy mogą tam jednak zjechać do miasta od strony Zielonej Góry, ale potem stoją w korkach przed remontowanym odcinkiem ul. Świerczewskiego.

Kolejne trudnienia czekają na kierowców na ul. Zachodniej przed stacją paliw i hotelem Neo, gdzie powstaje trzeci węzeł obwodnicy u wybudowano już dwa ronda. Ruch odbywa się tam wahadłowo i sterowny jest sygnalizacją świetlną. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla kierowców. Być może za trzy lata przejedziemy nowym mostem na Obrze. Władze gminy ogłosiły przetarg na opracowanie jego projektu.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.