Joanna Bajkiewicz

Kołaki Kościelne: Gmina wygrała apelację. Sąd utrzymał poprzedni wyrok. Technika Olsztyn zapłaci ponad 200 tys. zł

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Technika Olsztyn musi zapłacić Kołakom Kościelnym 201 tysięcy 85 złotych i 82 grosze, wraz z ustawowymi odsetkami Fot. Archiwum Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Technika Olsztyn musi zapłacić Kołakom Kościelnym 201 tysięcy 85 złotych i 82 grosze, wraz z ustawowymi odsetkami
Joanna Bajkiewicz

Wykonawca przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków musi zapłacić gminie ponad 200 tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa dotyczy inwestycji wartej prawie 7 mln zł. Była ona realizowana w gminie Kołaki Kościelne przed trzema laty.

Przetarg na budowę 372 przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków wygrała firma Technika Olsztyn. Wykonawca wpłacił jednak tylko połowę tzw. gwarancji ubezpieczeniowej. Sumę tę ustanawia się na wypadek, gdyby firma nie wywiązała się z umowy. Gmina walczyła więc, by reszta zabezpieczenia została wpłacona i sprawę wygrała.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.