Maria Eichler

Kornel w Chojnicach zamyka drzwi

Hellvoid  to młoda kapela z Trójmiasta. To ona m.in. wystąpi na pożegnalnym koncercie. Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej" Hellvoid to młoda kapela z Trójmiasta. To ona m.in. wystąpi na pożegnalnym koncercie.
Maria Eichler

Legendarny pub Kornel Lewy zaprasza na ostatnie pogo.

W niedzielę ostatni koncert w pubie Kornel prowadzonym w dotychczasowej formule. Przez lata lokal był miejscem organizacji występów zarówno największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej, jak i niszowych projektów muzycznych.

Tutaj swoje pierwsze kroki sceniczne stawiali wolontariusze na co dzień próbujący w Samorządnym Centrum Młodzieżowym.

Z tej okazji na scenie pojawią się trzy zespoły. - Dotychczasowy dzierżawca rezygnuje z najmu - mówi nam Michał Karpiak z Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. - A nowy raczej ma w planie kontynuację koncertowych planów...

Trzy kapele

Kto wystąpi? Hellvoid to młody zespół z Trójmiasta. Jak sami piszą, „największym pewnie dla wszystkich niuansem jest fakt, że w zespole Hellvoid nie ma ani jednego gitarzysty. Cała muzyka jest oparta na soczystym dźwięku gitar basowych.” Najważniejsze jest jednak to, że zespół potrafi przy pomocy tych dwóch basów, perkusji i mocnego wokalu zbudować takie kompozycje, że na koncercie nie można ustać w miejscu!

Cowshed od 2011 r. gra szeroko pojętą muzykę metalową. W numerach można usłyszeć motywy grove’owe i sludge’owe. Dzielili scenę m.in. z takimi zespołami, jak Cochise, Tuff Enuff, Corruption czy Kat&Roman Kostrzewski. W marcu 2014 roku wydali pierwsze demo. Pracują nad nowym materiałem.

Perpetual to młody zespół z Trójmiasta, ich muzyka to thrash/death metal z wpływami innych stylów. Wokalistą Perpetual jest były wolontariusz chojnickiego centrum młodzieżowego, Alan Durajewski.

Wstęp za dyszkę

Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem. Rozpoczęcie koncertu zaplanowano na godzinę 19. Zapraszają wolontariusze Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, pub Kornel i Zakład Rowerowy Tomasza Kierskiego.

Warto przyjść na ten koncert, by pożegnać Kornela Lewę, animatora koncertów w pubie, który zrobił wiele dobrego dla kultury muzycznej w Chojnicach.

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.