Królewskie granie w Sulechowie

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wiśniewski
Jakub Kłyszejko

Królewskie granie w Sulechowie

Jakub Kłyszejko

Gorzów deklasuje konkurencję. Triumfują we wszystkich kategoriach mistrzostw województwa lubuskiego.

Aula Państwowej Szkoły Wyższej w Sulechowie przed kilkoma dniami zapełniła się młodymi pasjonatami królewskiej gry. Impreza, która odbyła się w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, trwała aż trzy dni i zmierzyli się w niej szachiści z całego województwa. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, rywalizacja trwała siedem rund i zawodnik miał piętnaście minut na ruch. Każda drużyna składała się z czterech osób. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem,a sportowych emocji podczas szachowego święta w Sulechowie nie brakowało.

Pierwszego dnia walczyły szkoły podstawowe. Najlepsza okazała się SP nr 20 z Gorzowa. Jej przedstawicielami byli: Michał Koziorowicz, Dorian Chodaczyński, Mateusz Sztuba i Emilia Załucka. Drugie miejsce zajęła SP nr 1 z Zielonej Góry w składzie: Mateusz Górkiewicz, Michał Tomczyk, Jarosław Szetela, Julia Lisiecka i Sławomir Malik. Na najniższym stopniu podium uplasował się Zespół Edukacyjny z Bytnicy, co przez ekspertów zostało uznane za ogromną sensację. W składzie „brązowej” ekipy znaleźli się: Jagoda Sajdak, Stanisław, Mateusz i Julia Kudlak.

Drugi dzień obfitował w zmagania gimnazjalistów. Znów najlepsi okazali się gorzowianie, a konkretnie Gimn. - 13 w składzie: Monika Malinowska, Michał Bielecki, Dawid Pawłowski i Anna Kaniowska. Srebrny medal zdobyło Publiczne Gimn. ze Strzelec Krajeńskich. W ich szeregach wystąpili: Maciej Goździcki, Justyna Partyka, Patrycja i Alicja Płachta. Na trzecim miejscu zawody ukończyło Społeczne Gimnazjum z Żar w składzie: Oskar Wołoch, Bruno Stępa, Piotr Rynkiewicz i Dominika Białek.

Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi młodzi adepci zostaną gwiazdami tej pięknej, a zarazem trudnej dyscypliny sportu.
Arkadiusz Wiśniewski Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi młodzi adepci zostaną gwiazdami tej pięknej, a zarazem trudnej dyscypliny sportu.

Ostatni dzień mistrzostw to turniej szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce dla II LO Gorzów. Skład mistrzów stanowili: Jakub Witczak, Sławomir Pyka, Piotr Kowalewski i Kinga Snacka. Srebrny medal przypadł ZSP Sulechów. Sebastian Bujak, Kamil Wiśniewski, Damian Horwat, Julia Trzcińska i Katarzyna Osika - to drużyna z Sulechowa. Brązowy medal zdobyło I LO z Zielonej Górze. Drużynę reprezentowali: Jakub Wronowicz, Tomasz Ławrynowicz, Kornel Żuber, Kinga Pietrusiewicz i Zuzanna Musiał.
- W imprezie wzięło udział blisko 300 zawodników, którzy najpierw musieli przejść eliminacje powiatowe i półfinały, aby móc wziąć udział w decydujących rozstrzygnięciach. Swoją obecnością zaszczycił nas Andrzej Modelan - prezes Lubuskiego Związku Szachowego oraz mistrz Polski z 1979 roku - Jan Przewoźnik.

- Chciałbym bardzo podziękować rektorowi PWSZ w Sulechowie prof. Marianowi Miłkowi za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia oraz Ireneuszowi Filipowiczowi, właścicielowi restauracji „Pod Aniołami”, za zapewnienie posiłków dla uczestników mistrzostw. Cieszę się z poziomu turnieju i życzę uczestnikom rozwijania swojej pasji, a także nabywania coraz większych umiejętności, aby stawali się lepszymi zawodnikami i godnie reprezentowali nasz region - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, główny sędzia zawodów.

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.