Anna Janik

Krwawa jatka w centrum Rzeszowa skończyła się śmiercią 27-letniego Kacpra

Do ataku nożem na dwóch 27-latków doszło w centrum Rzeszowa, na ul. Jagiellońskiej. Policja poszukiwała dwóch mężczyzn. Udało się ich szybko zatrzymać Fot. Policja Do ataku nożem na dwóch 27-latków doszło w centrum Rzeszowa, na ul. Jagiellońskiej. Policja poszukiwała dwóch mężczyzn. Udało się ich szybko zatrzymać w dużej mierze dzięki rozpowszechnieniu wizerunku w mediach. Jeden z nich dostał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, drugi został zwolniony.
Anna Janik

Miał raptem 27 lat, a kilka tygodni wcześniej poprosił o rękę swoją dziewczynę Basię. I pewnie niedługo wspólnie z nią zacząłby ustalać datę ślubu i planować wesele, gdyby na jego drodze nie stanął Marcin G.

Do tego feralnego w skutkach spotkania doszło w środę 9 października na ulicy Jagiellońskiej, dosłownie rzut beretem od komendy policji.

Dwóch 27-latków wyszło wcześniej z pubu na ulicy 3 Maja. Poszli do sklepu monopolowego, a w jego okolicach natknęli się na dwóch mężczyzn: 39-letniego Marcina G. i 34-letniego Pawła Sz.

Nie znali się wcześniej, a prokuratura nadal ustala, co było punktem zapalnym, który doprowadził do awantury i szarpaniny.

- Wszystko wskazuje na to, że powód utarczki słownej, do której doszło na ulicy był zupełnie błahy, nie wiemy dokładnie o czym mężczyźni rozmawiali, ale agresja i atak była nieproporcjonalna do okoliczności

- mówi prok. Łukasz Harpula, Prokurator Okręgowy w Rzeszowie.

Wyjątkowo precyzyjne ciosy

Kamera monitoringu zarejestrowała, jak Marcin G. podbiega do 27-latków i zadaje im ciosy nożem. Kacper M. dostał dwa ciosy w klatkę piersiową, Krzysztof K. - w ramię i nerkę.

Mężczyźni doszli jeszcze pod komendę policji. Tam Kacper M. przewrócił się i stracił przytomność. Ranni 27-latkowie trafili do szpitala.

Kacper M. był w krytycznym stanie, miał przebitą prawą komorę serca, był w farmakologicznej śpiączce. Lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł w sobotni poranek. Jego kolega Krzysztof opuścił szpital. Jego życiu nic nie zagraża.

W dalszej części artykułu:

 • Co ataku mówi mężczyzna
 • Kacper miał przed sobą całe życie, planował założyć rodzinę 
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Janik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.