Krzysztof Bil-Jaruzelski zrezygnował z przewodniczenia SLD w województwie podlaskim

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Marta Gawina

Krzysztof Bil-Jaruzelski zrezygnował z przewodniczenia SLD w województwie podlaskim

Marta Gawina

Z przewodniczenia SLD zrezygnował Krzysztof Bil-Jaruzelski. Wybory w styczniu

Barw partyjnych nie zmieniam, zostaję w Sojuszu. Jednak ze względów osobistych i zawodowych rezygnuję z kierowania partią - mówi Krzysztof Bil-Jaruzelski. Szefem podlaskiego SLD był od pięciu lat. To dało cztery kampanie wyborcze. Raz wyniki były lepsze, raz gorsze. Na pewno Bil-Jaruzelski był wyrazistą postacią na lewicy. - Jego rezygnacja to zaskoczenie. Natomiast są w partii osoby, które nadają się do kierowania - mówi Janusz Kochan, były radny SLD.

Dodaje, że sam o starcie wyborach na razie nie myśli, ale jego nazwisko pojawia się wśród ewentualnych kandydatów. Wśród nich wymienia się m.in. wiceprzewodniczącego SLD Arkadiusza Waszkiewicza, Bogdana Budzisza - byłego sekretarza partii w regionie, czy Karola Korneluka z Suwałk. Wszystko okaże się 28 stycznia podczas konwencji wyborczej. Ogłosił to szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Na razie partią w regionie kieruje podlaski zarząd SLD.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.