Jarosław Miłkowski

Kto będzie rządził w sejmiku lubuskim? Karty rozdadzą ludowcy

W wyborach do sejmiku nikt nie zdobył tylu głosów, co Elżbieta Anna Polak. Poparło ją 21 431 wyborców z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego. Fot. Mariusz Kapała W wyborach do sejmiku nikt nie zdobył tylu głosów, co Elżbieta Anna Polak. Poparło ją 21 431 wyborców z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego.
Jarosław Miłkowski

W sejmiku województwa 11 radnych będzie miała Koalicja Obywatelska, dziewięciu PiS, po czterech PSL i Bezpartyjni Samorządowcy, a dwóch SLD. Jaka koalicja się zawiąże? Możliwa jest każda.

Powyborcza matematyka nie kłamie. O budowaniu koalicji w sejmiku może myśleć Koalicja Obywatelska, czyli PO z Nowoczesną, może też myśleć PiS.

- Mamy zdolność utworzenia koalicji większościowej. Słyszałem dziś, że Bezpartyjni Samorządowcy nie będą chcieli wchodzić w koalicję z PO, więc jeśli dogadamy się z nimi, wszystko zależeć będzie od decyzji PSL - mówił nam we wtorek Marek Surmacz, który po raz kolejny wywalczył mandat w sejmiku. PiS i Bezpartyjni Samorządowcy mieliby razem 13 radnych, a jeszcze z PSL - 17 radnych.

Czytaj więcej:

 • Kiedy rozpoczną się rozmowy koalicyjne?
 • Czy PSL-owi bliżej do Koalicji Obywatelskiej czy do PiS-u?
 • Kto dostał ponad 3 tys. głosów, ale mandatu nie wywalczył?
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.