Kulinarne Podróże po Łódzkiem - Gmina Sulmierzyce [VIDEO]

Kulinarne Podróże po Łódzkiem - Gmina Sulmierzyce [VIDEO]

Stowarzyszenie „Nasze Piekary” zapoczątkowało działalność w maju 2015 r.

Swoją siedzibę ma w świetlicy wiejskiej w Piekarach, która została wyremontowana i w pełni wyposażona w sprzęt kuchenny przez Gminę Sulmierzyce w 2014 roku. W kolejnych latach na placu wokół świetlicy gmina wybudowała jeszcze plac zabaw dla dzieci i altanę ogrodową, a samą świetlicę wyposażyła dodatkowo w komputery, stół do tenisa, telewizor, kino domowe i sprzęt do ćwiczeń.

W stowarzyszeniu działa około 30 członków. Od początku swojej działalności Stowarzyszenie co roku korzysta z dofinansowania z Gminy Sulmierzyce do zadania publicznego pod nazwą: Organizacja zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych w sołectwie Piekary. Z tego dofinansowania organizowane są różnego rodzaju działania, m.in. wycieczki krajoznawcze, warsztaty artystyczne i kulinarne, pikniki sąsiedzkie, wyjazdy na przedstawienia teatralne i spotkania z Mikołajem dla dzieci. W każdej z tych imprez biorą udział również pozostali mieszkańcy Piekar i okolicznych wsi niebędący członkami stowarzyszenia. Oprócz tego kilka razy w roku członkinie stowarzyszenia przygotowują potrawy i częstują nimi gości na festynach zorganizowanych przez gminę Sulmierzyce.

Z tego tytułu stowarzyszenie osiąga przychód, z którego zysk przeznaczany jest na działalność statutową i zakup drobnego wyposażenia do świetlicy wiejskiej. W grudniu 2018 roku część członków stowarzyszenia zachęconych programem rządowym zawiązało Koło Gospodyń Wiejskich w Piekarach. W styczniu 2019 roku koło otrzymało dotację na swoją działalność.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.