Kultura na walizkach, trwa właśnie przeprowadzka

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Kultura na walizkach, trwa właśnie przeprowadzka

Maria [email protected]

Centrum Kultury właśnie się pakuje, bo już za chwilę rozpocznie się remont jego siedziby. Przez rok nie ma co tutaj pukać.

W poniedziałek w ratuszu podpisanie umowy z wykonawcą termomodernizacji i przebudowy Chojnickiego Centrum Kultury, a prace powinny zacząć się zaraz po podpisaniu umowy. Choć Centrum ma czas na wyprowadzenie się do końca lipca.

- Firma jest poważna, są wstępne deklaracje, że może uda się skrócić czas inwestycji - mówi Jacek Domozych, dyrektor wydziału budowlano-inwestycyjnego w ratuszu. - Cieszę się, że wszystko jest na dobrej drodze i że udało się całość zgrać tak, jak to założyliśmy.

Dla załogi Chojnickiego Centrum Kultury to gorący czas, nie tylko z powodu wakacyjnej aury. - Jesteśmy w trakcie przeprowadzki - mówi dyrektor Radosław Krajewicz. - Może nie do końca na walizkach, ale na szafach i na kablach...Idzie nam dobrze, musimy zdążyć do końca lipca.

Centrum na razie przenosi swój majątek do magazynów w Gimnazjum nr 1. Tam będzie rezydować dyrekcja placówki. Nie wchodzi jeszcze do frontowego budynku starego szpitala, gdzie mają się znaleźć dwie pracownie - plastyczna i taneczna. - Mają być gotowe na wrzesień - mówi Krajewicz. - Bo wtedy ruszą tam zajęcia.

Wiadomo, że kino w ChCK będzie czynne tylko do 20 lipca, a co potem, jeszcze nie jest jasne. Sygnalizowana opcja, że znajdzie się kameralna salka w Miejskich Wodociągach, jest realna, ale nie od razu. - Pomieszczenie nie jest wykończone, firma musi to zrobić - informuje dyrektor ChCK. - A potem trzeba ustalić koszty wynajmu, architekt powinien przygotować koncepcję, my musimy zastanowić się nad kosztami...Jak wszyscy zrobią swoje, to będzie wiadomo, co dalej. Po kolei, na razie mamy co robić.

Jedno jest pewne, kino w wersji cyfrowej i po liftingu sali w ChCK przeżyło renesans i momentami było wręcz oblegane.

To wielki kapitał, który nie powinien być zmarnowany. Czekać rok albo i więcej (odpukać!) na kolejne projekcje, to trochę za długo...

Może więc uda się jednak wygospodarować coś na tymczasem. Trzymamy kciuki, by się to powiodło.

Liczymy też na to, że nie zabraknie i innych kulturalnych propozycji ChCK, mimo że obiekt będzie w remoncie...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.