Łatwiej dojedziesz pociągiem nad morze

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polskapresse
(mK)

Łatwiej dojedziesz pociągiem nad morze

(mK)

Od niedzieli, 13 marca obowiązuje nowy wiosenny rozkład jazdy PKP. Generalnie zmian jest mało, nowością są bezpośrednie połączenia nad morze.

Jeżeli chodzi o dojazdy do Wrocławia i Zielonej Góry, to siatka połączeń uległa kosmetycznym zmianom. Podobnie jak przez ostatnie trzy miesiące Głogów ze stolicą województwa dolnośląskiego połączy dziesięć par pociągów Regio, oraz skład InterCity Mehoffer, którym przez Opole, Katowice, Częstochowę i Kraków będziemy mogli dotrzeć do Przemyśla.

Pociąg ten z głogowskiego dworca odjeżdżać będzie codziennie o 8.13. W stolicy Dolnego Śląska pojawi się o 9.58, a w Krakowie o 13.49. Natomiast z Zieloną Górą Głogów nadal łączyć będzie siedem par pociągów regionalnych oraz wspomniany InterCity Mehoffer.

Nowością będą bezpośrednie pociągi nad morze, którymi w długi majowy weekend (od 30 kwietnia do 3 maja) oraz ostatni weekend maja (od 26 do 30) będzie można dotrzeć do Świnoujścia. TLK Światowid z głogowskich peronów w tych dniach będzie odjeżdżał o 12.01, zaś nocny TLK Centaurus o 1.35. Podróż nad Bałtyk potrwa niespełna sześć godzin. Drugi ze składów w przeciwnej relacji zawiezie nas do Krakowa i Bielska-Białej. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 11 czerwca.

(mK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.