Lękasz się udaru mózgu? To nie wyrzuć tego listu!

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Szymańska
Jarosław Miłkowski

Lękasz się udaru mózgu? To nie wyrzuć tego listu!

Jarosław Miłkowski

Już za kilka dni serca 73 Lubuszan będą przyczyniać się do rozwoju medycyny.

- To bardzo ważny program. Można powiedzieć, że o skali europejskiej – mówił w piątek w Gorzowie prof. Jarosław Kaźmierczak, konsultant krajowy ds. kardiologii.

W Lubuskiem właśnie wprowadzany jest program, który ma pozwolić na wczesne wykrycie migotania przedsionków serca. Jeśli nie jest ono leczone, może grozić np. udarem mózgu. Już za kilka dni 73 osoby z Gorzowa, Krosna Odrzańskiego, Nowej Soli i Trzebiela będą przez miesiąc badane właśnie pod kątem migotania przedsionków. Dostaną one specjalną kamizelkę, która poprzez wszyty w nią materiał będzie monitorowała ich serce. Zebrane w ten sposób dane z naszego regionu oraz innych części Polski pozwolą lekarzom określić w ogóle, jak duży jest problem z migotaniem przedsionków.

Czytaj w poniedziałek, 7 sierpnia, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz: Jakie mogą być objawy udaru mózgu i jak pomóc choremu?

(wideo: TTV/x-news)

Przystanek Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Nasze relacje, mnóstwo zdjęć i filmów

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.