Lider chce utrzymać kadrę. Wicelider stracił napastnika

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Adam Muśko

Lider chce utrzymać kadrę. Wicelider stracił napastnika

Adam Muśko

Z czołowych zespołów przygotowania do wiosny rozpoczęły Wissa Szczuczyn, Warmia Grajewo i Sparta Augustów.

Wznowienie rozgrywek IV ligi planowane jest na weekend 11 - 12 marca, kiedy niektóre zespoły rozegrają zaległe spotkania z ostatniej kolejki rundy jesiennej (warunki pogodowe nie pozwoliły na grę).

Wissa Szczuczyn (35 pkt)

Lider ma już za sobą dwa treningi oraz udział w turnieju halowym w Goniądzu. Tam podopieczni Kamila Wojtkielewicza zajęli pierwsze miejsce, a najlepszym bramkarzem został wybrany Dawid Jabłoński z Wissy, a najskuteczniejszym strzelcem drużyny ze Szczuczyna okazał się strzelec pięciu goli w trzech spotkaniach Bartosz Zmierczak. W sobotę Wissa organizuje VII halowy turniej im. Emila Świderskiego, a 4 lutego w planach jest pierwszy sparing z rezerwami Jagiellonii Białystok.

- Odchodzi Adrian Świderski, który najprawdopodobniej wyjedzie za granicę. Natomiast do kraju wraca Tomasz Jakubczyk i on dołączy do kadry - mówi Wojtkielewicz. - Będziemy jeszcze szukali jednego zawodnika ofensywnego. Więcej zmian nie przewiduję.

Warmia Grajewo (34 pkt)

Zajmujący drugie miejsce w tabeli grajewski zespół trenuje od tygodnia. Pierwszy sparing drużyna trenowana przez Roberta Kądziora rozegra w niedzielę w Ełku z III-ligowym MKS. Niestety w Warmii wiosną nie zagra najskuteczniejszy strzelec Tomasz Dzierzgowski, który jesienią doznał poważnej kontuzji.

- Dzierzgowski ma zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i wiosną na niego liczyć już nie możemy - martwi się Janusz Szumowski, dyrektor sportowy Warmii. - Było podejrzenie podobnej kontuzji u Maksyma Mirvy, ale okazało się, że to tylko naciągnięcie i on przechodzi teraz rehabilitację. Z zagranicy wraca nasz wychowanek Paweł Górski. Oczywiście wielkich transferów nie będziemy robili, a chcemy promować naszych wychowanków.

Tur Bielsk Podlaski (33 pkt)

Niewiele jeszcze wiadomo w Turze Bielsk Podlaski (3. miejsce w tabeli).

- Drużyna powoli będzie wchodziła w trening, a pierwszy sparing mamy rozegrać w sobotę z rezerwami Jagiellonii. Odnośnie zmian kadrowych jeszcze nic nie wiadomo - informuje prezes Tura Sergiusz Zinowczyk.

Dąb Dąbrowa Białostocka (31 pkt)

Czwarta drużyna w tabeli przygotowania ma rozpocząć jutro. Pierwszy sparing Dąb rozegra z juniorami młodszymi Jagiellonii 4 lutego. Z kadry odeszło dwóch zawodników: Paweł Kowalczyk i Mateusz Łabieniec.

- Ci dwaj zawodnicy jednocześnie trenowali piłkę ręczną i teraz całkowicie skoncentrują się na tej dyscyplinie - mówi Mieczysław Sołowiej, prezes Dębu. - O tym kto dołączy do drużyny jeszcze za wcześniej mówić, ale mamy już tyle punktów i bezpieczne miejsce w tabeli, że raczej poważnych wzmocnień nie będziemy robili. Jeżeli trafi się fajny młody chłopak, a najlepiej z naszego powiatu, to chętnie go dołączymy do drużyny.

Sparta Augustów (23 pkt)

Trener Jacek Bayer przygotowania ze swoją drużyną rozpoczął w czwartek. Pierwszy sparing piąta ekipa zmagań rozegra w sobotę w Olecku, a rywalem będzie ekipa juniorów młodszych Jagiellonii, która przebywa tam na obozie.

- Zaplanowanych mamy pięć treningów w tygodniu - mówi szkoleniowiec beniaminka z Augustowa. - Co do zmian kadrowych jeszcze za wcześnie o tym mówić, ale większych ruchów nie przewiduję. Najprawdopodobniej odejdzie dwóch, trzech zawodników i tyle samo powinno przyjść.

KS Michałowo (20 pkt)

Drużyna z Michałowa do treningów wróci siódmego lutego. Pierwszy sparing zagra z Sokołem Sokółka 11 albo 12 lutego.

- Ze zmian kadrowych wiem tylko, że odchodzi Jacek Markiewicz - twierdzi trener Grzegorz Szymański. - Będziemy potrzebowali kilku zawodników, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało podczas meczów sparingowych.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.