Lider chce utrzymać kadrę. Wicelider stracił napastnika

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Adam Muśko

Lider chce utrzymać kadrę. Wicelider stracił napastnika

Adam Muśko

Z czołowych zespołów przygotowania do wiosny rozpoczęły Wissa Szczuczyn, Warmia Grajewo i Sparta Augustów.

Wznowienie rozgrywek IV ligi planowane jest na weekend 11 - 12 marca, kiedy niektóre zespoły rozegrają zaległe spotkania z ostatniej kolejki rundy jesiennej (warunki pogodowe nie pozwoliły na grę).

Wissa Szczuczyn (35 pkt)

Lider ma już za sobą dwa treningi oraz udział w turnieju halowym w Goniądzu. Tam podopieczni Kamila Wojtkielewicza zajęli pierwsze miejsce, a najlepszym bramkarzem został wybrany Dawid Jabłoński z Wissy, a najskuteczniejszym strzelcem drużyny ze Szczuczyna okazał się strzelec pięciu goli w trzech spotkaniach Bartosz Zmierczak. W sobotę Wissa organizuje VII halowy turniej im. Emila Świderskiego, a 4 lutego w planach jest pierwszy sparing z rezerwami Jagiellonii Białystok.

- Odchodzi Adrian Świderski, który najprawdopodobniej wyjedzie za granicę. Natomiast do kraju wraca Tomasz Jakubczyk i on dołączy do kadry - mówi Wojtkielewicz. - Będziemy jeszcze szukali jednego zawodnika ofensywnego. Więcej zmian nie przewiduję.

Warmia Grajewo (34 pkt)

Zajmujący drugie miejsce w tabeli grajewski zespół trenuje od tygodnia. Pierwszy sparing drużyna trenowana przez Roberta Kądziora rozegra w niedzielę w Ełku z III-ligowym MKS. Niestety w Warmii wiosną nie zagra najskuteczniejszy strzelec Tomasz Dzierzgowski, który jesienią doznał poważnej kontuzji.

- Dzierzgowski ma zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i wiosną na niego liczyć już nie możemy - martwi się Janusz Szumowski, dyrektor sportowy Warmii. - Było podejrzenie podobnej kontuzji u Maksyma Mirvy, ale okazało się, że to tylko naciągnięcie i on przechodzi teraz rehabilitację. Z zagranicy wraca nasz wychowanek Paweł Górski. Oczywiście wielkich transferów nie będziemy robili, a chcemy promować naszych wychowanków.

Tur Bielsk Podlaski (33 pkt)

Niewiele jeszcze wiadomo w Turze Bielsk Podlaski (3. miejsce w tabeli).

- Drużyna powoli będzie wchodziła w trening, a pierwszy sparing mamy rozegrać w sobotę z rezerwami Jagiellonii. Odnośnie zmian kadrowych jeszcze nic nie wiadomo - informuje prezes Tura Sergiusz Zinowczyk.

Dąb Dąbrowa Białostocka (31 pkt)

Czwarta drużyna w tabeli przygotowania ma rozpocząć jutro. Pierwszy sparing Dąb rozegra z juniorami młodszymi Jagiellonii 4 lutego. Z kadry odeszło dwóch zawodników: Paweł Kowalczyk i Mateusz Łabieniec.

- Ci dwaj zawodnicy jednocześnie trenowali piłkę ręczną i teraz całkowicie skoncentrują się na tej dyscyplinie - mówi Mieczysław Sołowiej, prezes Dębu. - O tym kto dołączy do drużyny jeszcze za wcześniej mówić, ale mamy już tyle punktów i bezpieczne miejsce w tabeli, że raczej poważnych wzmocnień nie będziemy robili. Jeżeli trafi się fajny młody chłopak, a najlepiej z naszego powiatu, to chętnie go dołączymy do drużyny.

Sparta Augustów (23 pkt)

Trener Jacek Bayer przygotowania ze swoją drużyną rozpoczął w czwartek. Pierwszy sparing piąta ekipa zmagań rozegra w sobotę w Olecku, a rywalem będzie ekipa juniorów młodszych Jagiellonii, która przebywa tam na obozie.

- Zaplanowanych mamy pięć treningów w tygodniu - mówi szkoleniowiec beniaminka z Augustowa. - Co do zmian kadrowych jeszcze za wcześnie o tym mówić, ale większych ruchów nie przewiduję. Najprawdopodobniej odejdzie dwóch, trzech zawodników i tyle samo powinno przyjść.

KS Michałowo (20 pkt)

Drużyna z Michałowa do treningów wróci siódmego lutego. Pierwszy sparing zagra z Sokołem Sokółka 11 albo 12 lutego.

- Ze zmian kadrowych wiem tylko, że odchodzi Jacek Markiewicz - twierdzi trener Grzegorz Szymański. - Będziemy potrzebowali kilku zawodników, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało podczas meczów sparingowych.

Adam Muśko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.