Lider okazał się za mocny

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
DARK

Lider okazał się za mocny

DARK

ZAKSA potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję. Miała pełną kontrolę nad meczem i bydgoscy zawodnicy nie byli w stanie jej zagrozić.

ŁUCZNICZKA - ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 0:3

SETY: 22:25, 20:25, 18:25
ŁUCZNICZKA: Klinkenberg 7 pkt., Nowakowski 2, Jarosz 9, Murek 5, Jurkiewicz 3, Radke 3, Bonisławski (libero) oraz Wolański, Krzysiek 2, Kosok 4. Punkty: atak - 32, blok - 4, zagrywka - 1, po błędach rywali - 23.
ZAKSA: Wiśniewski 8, Bociek 5, Buszek 11, Gladyr 11, Toniutti, Deroo 13, Zatorski (libero) oraz Pająk, Konarski 7. Punkty: atak - 42, blok - 11, zagrywka - 3, po błędach rywali - 19.

Trener Piotr Makowski postawił dokładnie na tych samych zawodników, którzy ostatnio wygrali z AZS Częstochowa.

W ekipie z Kędzierzyna-Ko-źla było lekkie zaskoczenie, bo w składzie były dwie zmiany. Grzegorz Bociek zastąpił w ataku Dawida Konarskiego, a Rafał Buszek na przyjęciu zagrał zamiast Kevina Tillie.

Bez punktów zaczepienia

Bydgoszczanie próbowali dobrać się do lidera rozgrywek, ale nie mieli żadnych punktów zaczepienia, by zrobić rywalom krzywdę. Tylko początek był w miarę udany, ale przeciwnicy szybko uporządkowali grę i przejęli kontrolę nad meczem. Nie grali może efektownie, ale bardzo skutecznie. Nie popełniali wielu błędów, byli bardzo cierpliwi, a gdy tylko nadarzała się okazja, byli bezlitośni i wykorzystywali każdy błąd rywali, by powiększyć wynik.

- Mieliśmy dużo szans w kontrze, ale niedokładności powodowały, że nie potrafiliśmy ich wykorzystać - przyznał Wojciech Jurkiewicz, kapitan Łuczniczki. - Na razie nie potrafimy nic ugrać z klasowymi zespołami Plus Ligi. Może po przerwie będzie lepiej - dodał.

Cierpliwość popłaca

- Graliśmy spokojnie i cierpliwie, a w decydujących momentach nie popełnialiśmy błędów - st-wierdził Oskar Kaczmarczyk, drugi trener ekipy z Opolszczyzny. - Wiemy, że cierpliwość popłaca, dlatego nie podjęliśmy niepotrzebnego ryzyka - dodał.

W ostatnim meczu w tym roku Łuczniczka zagra - w najbliższą sobotę - w Lubinie z Cuprum. Potem w rozgrywkach nastąpi przerwa poświęcona na zgrupowanie i udział reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

DARK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.