ŁKS 1926 Łomża w treningu. Dwóch zawodników odejdzie

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Adam Muśko

ŁKS 1926 Łomża w treningu. Dwóch zawodników odejdzie

Adam Muśko

Piłkarze 1926 Łomża mają za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rozgrywek wiosennych.

Przez pierwsze dwa dni minionego tygodnia zawodnicy łomżyńskiego klubu przechodzili badania wydolnościowe.

- Mamy młody, ambitny zespół. Po badaniach widać było, że chłopaki to co mieli nakreślone do zrealizowania podczas zimowej przerwy to zrobili - twierdzi Mateusz Miłoszewski, trener ŁKS. - Można powiedzieć, że są dobrze przygotowani do treningów. W przyszłym tygodniu planujemy obóz dochodzeniowy. Oczywiście cały czas będziemy pracowali na obiektach w Łomży, gdzie praktycznie mamy wszystko co nam potrzeba.

W porównaniu do kadry z jesieni na zajęciach brakuje Karola Stysia (pomocnik) i Daiji Kimury (napastnik), czyli zawodników, którzy jesienią najczęściej na boisko wchodzili z ławki rezerwowych.

- Dużo więcej spodziewaliśmy się po tych piłkarzach, nie spełnili naszych oczekiwań. W sumie też dużo szans do gry nie mieli i dostali wolną rękę w szukaniu sobie klubu, aby mieli możliwość dalej się rozwijać. Po prostu potrzebujemy innych zawodników na te pozycje - zdradza Miłoszewski.

To najprawdopodobniej będą jedyne straty kadrowe ŁKS-u w przerwie zimowej.

- Reszta ma się skupić na przygotowaniach i pomóc w utrzymaniu zespołu - kwituje Miłoszewski.

Do III- ligowej ekipy zostali dołączeni juniorzy z drużyny trenera Marcina Mroczkowskiego. Są to Michał Tarnowski, Rafał Zalewski, Mateusz Drozdowski i bramkarz Sebastian Kozłowski.

- Chcemy tym zawodnikom jeszcze się dokładniej przyjrzeć - mówi Miłoszewski. - Zresztą Tarnowski już jesienią zaliczył osiem występów w III lidze, a Drozdowski także już grał z seniorami. Nie są dla nas do końca anonimowymi piłkarzami, a teraz dostali szansę przygotowywania się z zespołem seniorów od początku.

Już wcześniej Miłoszewski twierdził, że drużyna potrzebuje wzmocnień.

- Potrzebujemy co najmniej trzech piłkarzy, którzy będą wyraźną wartością dodaną dla tego zespołu - planuje szkoleniowiec. - Na pewno chcielibyśmy pozyskać napastnika, środkowego ofensywnego pomocnika oraz skrzydłowego. W dalszej kolejności byłby nam potrzebny obrońca, aby zwiększyć rywalizację. Tak więc trzy, cztery nazwiska nas interesują i najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu już coś więcej będzie wiadomo w sprawie tych wzmocnień.

Trener łomżan zaplanował aż jedenaście sparingów. Pierwszy już w sobotę o godzinie 12 w Łomży z Koroną Ostrołęka.

- Pod znakiem zapytania stoi tylko sparing ze Stomilem Olsztyn 22 lutego, bo nie wiemy jak dokładnie będą przebiegać przygotowania i nie mamy jeszcze potwierdzenia z Olsztyna - kończy Miłoszewski.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.