Łomża. Poparzony Aleks czeka na pomoc. Dołącz do zbiórki

Czytaj dalej
Fot. pomagam.pl
Joanna Bajkiewicz

Łomża. Poparzony Aleks czeka na pomoc. Dołącz do zbiórki

Joanna Bajkiewicz

Przez ponad dwa tygodnie walczył o życie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Przeszedł ostatni przeszczep.

Aleks ma dopiero 7 lat. Wskutek nieszczęśliwego wypadku poparzeniu uległo około 60 proc. ciała: twarz, szyja, tułów, ręce, nogi. Poparzone zostały nawet drogi oddechowe.

Do wypadku doszło pod koniec czerwca br. Aleks bawił się zapalniczką. Kiedy zapaliła się jego koszulka, chłopiec postanowił sam ugasić pożar. Syntetyczne włókna wtopiły się w jego skórę, powodując liczne obrażenia.

Jak przyznają białostoccy lekarze, jeszcze nie mieli do czynienia z tak ciężkim poparzeniem u dziecka. Chłopiec jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, ponieważ ból mógłby być nie do wytrzymania. Aleks przeszedł już osiem przeszczepów skóry, ale to jeszcze nie koniec.


- Aleksa czeka ostatni przeszczep. Potem będą go wybudzać i odłączą respirator - informuje Jolanta Auguściak, wychowawczyni chłopca.

Jego mama bowiem nie chce rozmawiać z mediami. Codziennie dojeżdża do Białegostoku, by zobaczyć syna, jednego z trójki rodzeństwa.

Przed Aleksem jeszcze długa droga powrotu do zdrowia, dlatego Magdalena Kołodziejek, przyjaciółka rodziny, postanowiła założyć zbiórkę na popularnym portalu www.pomagam.pl.

- Nasz mały bohater dzielnie walczy. I z dnia na dzień jest coraz lepiej. Niestety jeszcze długa droga przez chłopcem i jego rodziną - pisze na stronie https://pomagam.pl/Alankowi.

Jak zapewnia organizatorka, zbiórka ma na celu przede wszystkim pomóc w ukojeniu bólu chłopca, zakupieniu specjalnego kombinezonu przyspieszającego gojenie się ran, leki, maści, opatrunki, a także rehabilitację Aleksa. Udało się uzbierać już ponad 5 tys. zł.

- To wspaniały, radosny i pełen życia chłopiec, dlatego też bardzo proszę wszystkich państwa o pomoc. Wesprzyjmy go w tej trudnej i bolesnej walce o zdrowie - apeluje Jolanta Auguściak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

Dramatyczna sytuacja chłopca obudziła łomżyńskich społeczników: Sandrę Stępkowską, a także państwa Matyjasiaków, którzy organizowali akcję Łomża piecze ciasta dla Krystiana, chłopca walczącego z nowotworem. Wspólnymi siłami planują zorganizować piknik charytatywny z koncertami.

- Przyłączyliśmy się, bo lubimy pomagać w potrzebie - mówi Żaneta Matyjasiak. I zachęca ludzi dobrej woli do pomocy.

Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 6.07.2018

Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.