Łomża. Poparzony Aleks czeka na pomoc. Dołącz do zbiórki

Czytaj dalej
Fot. pomagam.pl
Joanna Bajkiewicz

Łomża. Poparzony Aleks czeka na pomoc. Dołącz do zbiórki

Joanna Bajkiewicz

Przez ponad dwa tygodnie walczył o życie w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Przeszedł ostatni przeszczep.

Aleks ma dopiero 7 lat. Wskutek nieszczęśliwego wypadku poparzeniu uległo około 60 proc. ciała: twarz, szyja, tułów, ręce, nogi. Poparzone zostały nawet drogi oddechowe.

Do wypadku doszło pod koniec czerwca br. Aleks bawił się zapalniczką. Kiedy zapaliła się jego koszulka, chłopiec postanowił sam ugasić pożar. Syntetyczne włókna wtopiły się w jego skórę, powodując liczne obrażenia.

Jak przyznają białostoccy lekarze, jeszcze nie mieli do czynienia z tak ciężkim poparzeniem u dziecka. Chłopiec jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, ponieważ ból mógłby być nie do wytrzymania. Aleks przeszedł już osiem przeszczepów skóry, ale to jeszcze nie koniec.


- Aleksa czeka ostatni przeszczep. Potem będą go wybudzać i odłączą respirator - informuje Jolanta Auguściak, wychowawczyni chłopca.

Jego mama bowiem nie chce rozmawiać z mediami. Codziennie dojeżdża do Białegostoku, by zobaczyć syna, jednego z trójki rodzeństwa.

Przed Aleksem jeszcze długa droga powrotu do zdrowia, dlatego Magdalena Kołodziejek, przyjaciółka rodziny, postanowiła założyć zbiórkę na popularnym portalu www.pomagam.pl.

- Nasz mały bohater dzielnie walczy. I z dnia na dzień jest coraz lepiej. Niestety jeszcze długa droga przez chłopcem i jego rodziną - pisze na stronie https://pomagam.pl/Alankowi.

Jak zapewnia organizatorka, zbiórka ma na celu przede wszystkim pomóc w ukojeniu bólu chłopca, zakupieniu specjalnego kombinezonu przyspieszającego gojenie się ran, leki, maści, opatrunki, a także rehabilitację Aleksa. Udało się uzbierać już ponad 5 tys. zł.

- To wspaniały, radosny i pełen życia chłopiec, dlatego też bardzo proszę wszystkich państwa o pomoc. Wesprzyjmy go w tej trudnej i bolesnej walce o zdrowie - apeluje Jolanta Auguściak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

Dramatyczna sytuacja chłopca obudziła łomżyńskich społeczników: Sandrę Stępkowską, a także państwa Matyjasiaków, którzy organizowali akcję Łomża piecze ciasta dla Krystiana, chłopca walczącego z nowotworem. Wspólnymi siłami planują zorganizować piknik charytatywny z koncertami.

- Przyłączyliśmy się, bo lubimy pomagać w potrzebie - mówi Żaneta Matyjasiak. I zachęca ludzi dobrej woli do pomocy.

Magazyn Informacyjny Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej 6.07.2018

Joanna Bajkiewicz

Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.