Lubskie gimnazjum na podium konkursu Pokażcie klasę. "W nagrodę pójdziemy na spektakl do teatru!"

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Lubskie gimnazjum na podium konkursu Pokażcie klasę. "W nagrodę pójdziemy na spektakl do teatru!"

Lucyna Makowska

Brawo My! Tak cieszyli się z trzeciego miejsca w plebiscycie „GL” Pokażcie klasę, uczniowie klasy I b z Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży.

Pierwszoklasiści z lubskiego gimnazjum nie mogli przybyć na galę wręczenia nagród w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Lubuską, dlatego to my wybraliśmy się do nich. Nagrodą za trzecie miejsce w województwie są bilety dla całej klasy na wybrany spektakl w Teatrze Lubuskim.

- Większość z nas w teatrze po raz pierwszy, jesteśmy bardzo ciekawi jak to jest być na prawdziwej sztuce - mówią uczniowie z wygranej klasy. - Już nie możemy się doczekać wyjazdu.

- Jesteśmy razem od kilku miesięcy, bo każdy przyszedł z innej szkoły - podkreśla Kaja Solarczyk - praca nad plebiscytem dała nam szansę na zgranie się, nauczyliśmy się współpracować. Była to dla nas wielka przyjemność i świetna zabawa, bo co innego być razem na lekcjach, co innego robić coś ponad.

- Spędzaliśmy razem dużo czasu, praca przy plebiscycie to też okazja do tego, by lepiej się poznać - dodaje Klaudia Grabska

- To fajne przeżycie. Największe brawa należą się naszej koleżance Sarze, która była motorem napędowym, ciągle nas motywowała. Gdy dowiedziała się , że nie możemy pojechać na galę do Gorzowa, bardzo się zasmuciła. Daliśmy z siebie wszystko. Chcieliśmy pokazać, że klasy z tak małych miejscowości też mogą konkurować z tymi w Gorzowie czy Zielonej Górze. I udało się.

Nie obeszło się bez problemów

- Mieliśmy już zmontowany film, wymagany w konkursie i nagle złapałem wirusa w komputerze. Cała nasza praca poszła na marne - mówi Kacper Solarczyk.- Trzeba było wszystko robić na nowo, a czas gonił. Dla nas to nauczka, że nie można wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę. Trochę się namęczyliśmy, by to ponownie zrobić. Na szczęście nasza wychowawczyni zachowała zimną krew i szybko znaleźliśmy rozwiązanie.

- Udział w konkursie nauczył nas pracy w grupie, pozwolił się nam lepiej poznać, no i doskonale się bawiliśmy - mówią uczniowie.
Lucyna Makowska - Udział w konkursie nauczył nas pracy w grupie, pozwolił się nam lepiej poznać, no i doskonale się bawiliśmy - mówią uczniowie.

Anna Ćwik, wychowawczyni klasy uważa, że każda praca grupowa motywuje uczniów, bardziej ich zgrywa i potem znacznie lepiej się z nimi pracuje na lekcjach.

Potrafią się lepiej zorganizować, jest podział obowiązków. To procentuje, uczy życia, pracy w zespole. To grupa pozytywnie zakręconych ludzi. - Wystarczy, że poproszę, do razu jest las rąk chętnych do pracy. Udzielają się sportowo, część z nich to artyści. Zawsze są przygotowani do godzin wychowawczych. Te lekcje u nas są bardzo nietypowe, właśnie dzięki ich kreatywności.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.