Ludowcy w wyborach samorządowych powalczą o życie

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Dariusz Gabryelski

Ludowcy w wyborach samorządowych powalczą o życie

Dariusz Gabryelski

PSL ogłosiło swoich kandydatów do sejmiku województwa łódzkiego. - Nasi kandydaci są z tej ziemi. To nie są żadni spadochroniarze - chwalił się Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców.

Zaskakujące jest to, że na listach zabrakło Stanisława Witaszczyka, byłego wojewody piotrkowskiego i byłego marszałka województwa łódzkiego. Ponoć Witaszczyk stawiał władzom partii twarde warunki. Albo pierwsze miejsce na liście, albo nie startuje wcale. I przeszarżował z żądaniami, bo miejsca na listach nie dostał.

Nadchodzące wybory będą walką o być albo nie być dla PSL. Jeśli PiS drugi raz z rzędu wygra z PSL walkę o głosy wsi, to ludowcy zostaną wyeliminowani z polityki. Dalsze istnienie partii walczącej o rolników, której rolnicy wcale nie popierają, po prostu nie ma sensu.

Dariusz Gabryelski

Dziennikarstwem zajmuję się od 2002 roku. Pracę w tym zawodzie rozpocząłem w dziale sportowym „Życia Warszawy”. Po kilku latach wróciłem do Łodzi. Trafiłem wówczas do gazety „Echo miasta”, gdzie pisałem o inwestycjach, drogach i transporcie, komunikacji, sporcie oraz o problemach Łodzi i jej mieszkańców. Od 2008 roku jest redaktorem i wydawcą w „Dzienniku Łódzkim”.
Interesują mnie: polityka, inwestycje, problemy Łodzi i sport.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.