Jba

Magda Narożna ducha świąt poczuła już jesienią

Magda Narożna ducha świąt poczuła już jesienią Fot. Archiwum Prywatne Magdy Narożnej
Jba

Choć w tym roku Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi planuje spędzić święta tylko z najbliższymi – bez wyjazdów, koncertów, występów – to świąteczną atmosferę w jej otoczeniu czuć już od kilku tygodni. A to wszystko za sprawą piosenki „ Święta w prezentach” do której teledysk powstawał w jej domu.

- Nie mamy jakiejś tradycji, że świąteczne drzewko co roku ubieramy na dwa czy też pięć dni przed wigilijną kolacją. Bywa, że choinkę stawiamy nawet w przededniu Wigilii. Ale w tym roku ducha świąt poczuliśmy zdecydowanie wcześniej – uśmiecha się Magda Narożna. – Dom mamy tak pięknie udekorowany światełkami, że widać go z daleka, a w salonie stoi okazała, przystrojona choinka. W tym roku to wszystko zrobiliśmy już w listopadzie, ponieważ to właśnie w moim domu nagrywaliśmy świąteczny teledysk, który ukazał się na początku grudnia.

Początkowo planowali kręcić ten klip w Zakopanem, by na zdjęciach było widać dużo śniegu.

– Ostatecznie jednak stwierdziliśmy, że zrobimy to na miejscu, koło Łomży. Zależało nam bowiem, by było rodzinnie i by w teledysku mogły wystąpić nasze dzieci - zdradza wokalistka. - Czas świąteczny jest wyjątkowy. Chcieliśmy pokazać, że powinien to być czas rodzinny, że trzeba się wspierać, zresztą także w przyjaźni. Wszyscy cenimy sobie święta spędzane w rodzinnej atmosferze, więc i pomysł na taki klip wyszedł bardzo naturalnie.]\

Bo najważniejsza jest miłość
Magda wielką wagę przywiązuje do odpowiedniej, muzycznej oprawy świąt. Zespół Piękni i Młodzi ma już na swoim koncie kilka pastorałek.
– I myślę, że w naszym kraju tych pastorałek jest ciągle za mało – podkreśla artystka. – Kolędy to jedno i nie wyobrażam sobie, by ich nie śpiewać przy wigilijnym stole, ale po kolacji jest też taki czas, gdzie siedzimy z dziećmi, rozdawane są prezenty, więc fajnie jest wtedy wprowadzić do domu świąteczną magię przy pomocy innych utworów, stricte świątecznych.
Choć najnowszy utwór Magdy zatytułowany jest „Święta w prezentach” to jego przesłanie jest takie, że nie o prezenty w świętach chodzi, a o miłość.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.