Majówka ze Stanisławą Celińską [Uwaga, konkurs!]

Czytaj dalej
Fot. Michał Gaciarz
Joanna Maciejewska

Majówka ze Stanisławą Celińską [Uwaga, konkurs!]

Joanna Maciejewska

Stanisława Celińska na toruńskiej scenie zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Atramentowa”. Aktorka zaświewa na Jordankach 2 maja.

Stanisława Celińska na scenie muzycznej zaistniała w 1969 r. na festiwalu w KFPP w Opolu z piosenką „Ptakom podobni” w aranżacji Włodzimierza Nahornego. Do Opola powróciła po 40 latach z „Atramentową Rumbą”, którą napisali Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski. Występ sprawił, że aktorkę okrzyknięto polską Cesarią Evorą. Jednak dopiero niedawno, jak przyznała podczas wywiadu w Polskim Radiu, zaczęło jej się podobać, jak śpiewa.

Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, wystąpi 2 maja o godz. 19 w CKK Jordanki. Podczas koncertu zorganizowanego przez Teatr Muzyczny w Toruniu widzowie usłyszą utwory przygotowane specjalnie dla niej przez uznanych autorów. Teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Muraszko, na nowo zaaranżował kilka ulubionych utworów Celińskiej.

Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert. Trafi do osoby, która dziś o godz. 11 jako pierwsza zadzwoni do redakcji - tel. 56 652 14 49.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.