„Mam Talent”, „Wyspa Przetrwania” i „Warsaw Shore"... Ludzie z regionu w telewizji

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Małgorzata Pieczyńska

„Mam Talent”, „Wyspa Przetrwania” i „Warsaw Shore"... Ludzie z regionu w telewizji

Małgorzata Pieczyńska

„Mam Talent”, „Wyspa Przetrwania” i „Warsaw Shore - Summer Camp 3” - od września na antenach kilku stacji telewizyjnych można śledzić występy reprezentantów Bydgoszczy i okolic. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Już dziś o godz. 20 stacja TVN wyemituje I odcinek 10. edycji „Mam Talent”. Na scenie zobaczymy muzyczny duet z Bydgoszczy - 18-letniego Damiana Manikowskiego i 17-letnią Agatę Nowak. - Ja będę grał na gitarze, a Agata zaśpiewa - mówi Damian. - Od 2,5 roku jesteśmy parą, ale razem występujemy od ponad roku. Wiele osób nam powtarzało, że fajnie prezentujemy się na scenie, więc zgłosiliśmy się.

Wczoraj w Polsacie swój debiut miała z kolei „Wyspa Przetrwania”. Ma to być absolutny hit. Zwycięzca zgarnie 150 tys. zł. W polskiej wersji uczestnicy znajdą się bezludnej wyspie archipelagu Fidżi, gdzie przejdą prawdziwą szkołę życia. Wśród 16 śmiałków są też były komandos, obecnie przedstawiciel handlowy z Bydgoszczy Maciej Klotz i pochodzący z naszego miasta Bartosz Czapiewski, specjalista branży IT. Z kolei w emitowanym na antenie MTV Polska „Warsaw Shore - Summer Camp 3” przeznaczonym dla dorosłych widzów można już oglądać Wiktorię Sypucińską z Solca Kuj. Ekipa młodych ludzi mieszka w jednym domu, a jej głównym zadaniem jest imprezowanie. Program budzi jednak wiele kontrowersji.

Nasi w "Mam Talent"

W programie "Mam Talent" na antenie TVN warto zobaczyć występ duetu z Bydgoszczy. - Agata zaśpiewa, a ja będę jej akompaniował na gitarze. Więcej nie mogę zdradzić - mówi Damian, uczeń Technikum Mechanicznego nr 1 w Bydgoszczy. - Prywatnie od 2,5 roku jesteśmy parą. Poznaliśmy się jeszcze w gimnazjum, ale wspólnie występujemy od ponad roku. Chętnie śpiewamy na imprezach charytatywnych i szkolnych, ale też startujemy w konkursach. Wielokrotnie słyszeliśmy, że razem fajnie prezentujemy się na scenie, dlatego postanowiliśmy zgłosić się do tego programu, by pokazać się szerszej publiczności. W maju wzięliśmy udział w pre-castingu w bydgoskiej Operze Nova, potem zostaliśmy zaproszeni na casting do Gdańska już z udziałem jurorów.

Muzyczne talenty

Oboje śpiewu i gry na gitarze uczą się pod okiem Waleriana Krenza. Z Damianem już wcześniej miała okazję współpracować też Elżbieta Krenz. - W dzieciństwie występował w zespole „Duże dzieci”. Wydaliśmy nawet płytę - mówi Elżbieta Krenz. - Damian nie tylko gra na gitarze, ale też pięknie śpiewa. Ma wyjątkową barwę głosu. Jest bardzo muzykalny.

- Z muzyką zawsze było mi po drodze - śmieje się Damian. - Byłem oswojony ze sceną, bo śpiewam od piątej klasy szkoły podstawowej. Poza tym przez 7 lat tańczyłem hip-hop, a od 3 lat gram na gitarze.

- Śpiewać lubiłam zawsze, ale tak poważnie uczę się śpiewu od około dwóch lat - mówi Agata, która uczęszcza do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego do klasy technikum o profilu weterynaryjnym. - Dostaliśmy SMS-a z informacją, że odcinek z naszym udziałem będzie wyemitowany w sobotę, 9 września. Sami jesteśmy ciekawi, jak to wszystko wypadło. Proszę trzymać za nas kciuki.

Śpiewać lubiłam zawsze, ale tak poważnie uczę się śpiewu od około dwóch lat

Tylko dla twardzieli

Tymczasem już wczoraj na antenie Polsatu wystartował program „Wyspa Przetrwania”, który realizowany jest na wzór formatu stworzonego w 1992 roku przez brytyjskiego producenta telewizyjnego Charlie Parsonsa.

Zainteresowanie udziałem w programie było ogromne. Zgłosiło się do niego aż 10 tys. osób, które chciały powalczyć o nagrodę w wysokości 150 tys. zł, bo tyle właśnie zgarnie zwycięzca. Ostatecznie wybrano 16 śmiałków, którzy na jednej z bezludnych wysp archipelagu Fidżi walczą o przetrwanie. Wśród nich znalazł się też 45-letni Maciej Klotz, były komandos, obecnie przedstawiciel handlowy z Bydgoszczy, który, m.in. uprawia sporty walki i gra w rugby w klubie Alfa Bydgoszcz. Do szesnastki zakwalifikował się też 30-letni Bartosz Czapiewski, pochodzący z Bydgoszczy, a obecnie mieszkający we Wrocławiu. To specjalista branży IT, który z zawodu jest inżynierem budowy maszyn. Uwielbia sport, w tym treningi na siłowni, kolarstwo i pływanie. Brał też udział w mistrzostwach Polski w kajak polo. Dla uczestników programu to będzie także walka ze samym sobą, własnymi słabościami, bo podczas pobytu na wyspie muszą zapewnić sobie, m.in., schronienie, żywność czy totem gwarantujący nietykalność. Tu trzeba wykazać się sprytem, siłą i dużą odwagą.

Wielkie imprezowanie

Nie wszystkie stacje stawiają jednak na promowanie talentów czy pokazanie ludzi o mocnych charakterach. Na antenie MTV Polska można już oglądać przeznaczoną dla dorosłych kolejną edycję programu „Warsaw Shore - Summer Camp 3”. Występuje w nim 21-letnia Wiktoria Sypucińska, pochodząca z Solca Kujawskiego. Tu ekipa młodych ludzi mieszka w jednym domu, a jej głównym zadaniem jest imprezowanie. Program budzi sporo kontrowersji, bo oprócz dobrej zabawy, można zobaczyć w nim biesiady zakrapiane alkoholem czy sceny seksu.

Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.