Sławomir Bobbe

Martwy prosiak znaleziony w ogrodzie. Czy był chory na ASF?

Martwe prosie zostało przywleczone na teren sadu prawdopodobnie przez lisa (zdjęcie poglądowe). Fot. Piotr Krzyżanowski Martwe prosie zostało przywleczone na teren sadu prawdopodobnie przez lisa (zdjęcie poglądowe).
Sławomir Bobbe

Martwy prosiak znaleziony w sadzie pani Krystyny z Gościeradza nie był chory na „zwykły” pomór świń. Na wynik badania wskazujący lub wykluczający afrykański pomór świń trzeba poczekać. - Wyniki dostaniemy pod koniec miesiąca - informują w PIW.

Pani Krystyna, właściciela gospodarstwa sadowniczego w Gościeradzu zdziwiła się, gdy w dziurze przygotowanej pod zasadzenie nowych drzew znalazła martwego prosiaka. Teren jest ogrodzony, więc sam do sadu dostać się nie mógł.

- Podejrzewam, że został przywleczony z pobliskiej świńskiej fermy, prawdopodobnie przez lisa, który przeszedł pod ogrodzeniem i chciał prosiaka zakopać „na później” - mówi pani Krystyna, która zawiadomiła gminę o „znalezisku”.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • dlaczego pani Krystyna była zbywana przez urzędników
 • z jakim problemem zmagają się mieszkańcy Gościeradza
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.