Matka twierdzi, że córka dostała kartkę od „wujka” z Gostynina

Czytaj dalej
Fot. Nadesłana
Małgorzata Oberlan

Matka twierdzi, że córka dostała kartkę od „wujka” z Gostynina

Małgorzata Oberlan

„Nowości” rozmawiały z matką 8-letniej podopiecznej Młodego Lasu w Toruniu. Dane osobowe jej dziecka trafiły do Mirosława S., izolowanego w Gostyninie. - Nikt mnie o zdanie nie pytał - mówi kobieta.

Mirosław S., skazany w przeszłości za gwałt i zabójstwo, przebywa w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Wiosną pozyskał dane osobowe 8-latki z toruńskiego domu dziecka, przez lekkomyślność pracownicy. Oferował przepisanie polisy ubezpieczeniowej na dziecko. I przepisał.

W kwietniu przysłał 8-latce imiennie adresowaną kartę na urodziny. Dyrekcja Młodego Lasu twierdzi, że przesyłka do dziecka nie dotarła.

- To nieprawda - mówi matka 8-latki (nazwisko do wiad. red.). - Córka opowiedziała mi, jak dostała tę kartkę. Wychowawca odczytał jej życzenia. Powiedziała, że „ona nie zna takiego wujka”. I wtedy zrobił się popłoch...

Przypomnijmy, że karta przyszła w kopercie z adresem KOZZD w Gostyninie. Potem jeszcze dwie paczki.

- Mam ograniczone, ale nieodebrane przecież prawa rodzicielskie. Już w marcu ten Mirosław S. zgłosił się w sprawie przepisania polisy ubezpieczeniowej. W domu dziecka wybrali moją córkę, chociaż mnie o zdanie nie zapytali. Nikt nie pytał też, czy zgadzam się na przekazanie danych mojego dziecka - podkreśla matka 8-letniej dziewczynki.

Jest oburzona tym, że „to wszystko dzieje się od marca, a ona dowiaduje się dopiero pod koniec czerwca”. Jak?

- Ci z domu dziecka powiedzieli, że tak i tak się stało; i że nie trzeba tego rozgłaszać. 4 lipca mam mieć spotkanie z agentem ubezpieczeniowym tego Mirosława S. A jak się nie da spotkać, to będzie rozmowa przez telefon. Nie jestem kształcona, ale rozumiem, że źle się stało - kończy. Dodajmy, że za udostępnienie danych osobowych osobie nieuprawnionej grożą 2 lata więzienia.

Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.